Ti se však dobrou půlhodinku až na přímý volný kop Memetiho v 19 minutě těsně nad vůči svému soupeři řečeno šetrně chovali více než ohleduplně.

Pozornost gólmana vyzkoušeli pouze Grunert a po první, vpravdě fotbalové akci pěti z první, v koncovce Dufek. Jeho placka se ovšem mezi tyče nevešla. Tuto fázi střetnutí charakterizovala výmluvně manželka obránce Novotného lehkým zívnutím a slovy: „Prozatím nuda!“

Jako by její výtku hráči viděli a zaslechli. Ve 33. minutě totiž Grunert vydláždil Stejskalovi českou uličku. Při zakončení se ovšem ukázalo, že kanonýrova pravačka není stejně dobrá jako neomylná levačka. Stejně jako Dufek poslal míč těsně vedle. Hosté? Poprvé se vážněji osmělili až ve 35. minutě. Střelu Paseky zablokovala litoměřická obrana. Následoval roh a nic. K nejpovedenější akci první půle došlo v závěru. Stejskal z přímáku našel sbíhajícího Grunerta.

Jeho trknutí směřovalo pod břevno Brejchovy svatyně. Konečky brankářovy pravačky vystřelily balon na rohový kop v pravý čas. Modlanští tak díky gólmanovi neodešli do kabin s jednogólovým mankem.

Obraz hry se ani po přestávce příliš neměnil. Nicméně favorit si mohl v 52. minutě zadělat na problémy. Memeti zahrál zprava trestňák. Na ten vystartoval Pechar. Ten si následně drbal hlavu. Z velešance totiž poslal svůj pokus z pěti metrů pouze do připravené Diveckého náruče. Litoměřičtí?

Dost nepochopitelně a příliš složitě hledali klíč na otevření soupeřova elastického bloku 5 4. A když se opět po dalším přímém volném kopu Grunerta zaskvěl Brejcha, a poslední Stejskalův skončil vedle, dělba bodů byla na světě.

„Domácí asi nevzali se vším všudy v potaz, že nejsme zase až taková fotbalová bída. Po vypršených trestech jsme konečně v kompletnějším složení před týdnem dokázali porazit Louny a dnes na FK potvrdili, že nejsme na odpis,“ zaznělo hodnocení z úst někdejšího ligisty, kouče hostů Tomáše Heřmana.

Litoměřice - Modlany 0:0

ŽK 2:1, r. Kyncl, 160

Litoměřice: Divecký Novotný, Petrus, Svoboda, Dufek (82.Novák) Rapavý (72. Hurt), Grunert, Hruška, Dráb Vlasák (62. Kocman), Stejskal.

Mojmír Strachota