Tříbodovou radost totiž okusili naposledy v derby na Bezděkově (7. kolo 4:0). Chuť tedy svěřencům trenéra Jaroslava Zlaty v žádném případě nechyběla.

Směrem dopředu však chyběl nápad. Finální příhra. Jako by ta byla neřešitelným problémem. V tomto ohledu byl soupeř vynalézavější. Příhry z první dělaly občas domácím zadákům problémy. Ten první přišel v 18. minutě. Tomanec spolu se Ševčíkem demonstrovali, jak se vyplácí narážečky a současně pohyb směrem do české uličky. Tak se dostal ten prvně jmenovaný na výhodnou střeleckou parketu. Trefil naštěstí pro hostitele pravou tyčku Diveckého svatyně.

Litoměřičtí se snažili odpovídat. Nadále však chybělo vyšachování dobře organizovaných hostujících zadáků. Pakliže se to přece jen povedlo, zakončení bída s nouzí. Po půl hodince udeřil soupeř. Byl u toho opět Tomanec spolu s Šamunem. Jak jinak než narážečkou (1:0). V závěru půle sice litoměřičtí fotbalisté srovnali, ale radost byla předčasná. Ofsajd.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. „Celý týden jsme se připravovali na nejnebezpečnější hráče FK. Zejména Tichého a Šikla. Musím mančaft pochválit, že jsme díky pozorné defenzívě domácí nepustili do vážnějšího zakončení," neskrýval radost kouč vítězů Stanislav Flemmr.

„Potýkáme se už delší dobu s finální příhrou, jak soupeře vyšachovat. Cosi jako nebe a dudy naproti duelu v Bílině. Přitom se nedá říct, že by Sokol byl výrazně lepší," nehledal žádné omluvy pro výkon svého celku Jaroslav Zlata. Co ještě zbývá podtrhnout? To, že hosté navýšili skóre díky dalším chybám FK vzadu až na konečných 3:0.

Litoměřice - H. Jiřetín 0:3 (0:1)

Branky: 31. Tomanec, 61. Karlovec, 87. Sláma z pen., ŽK 2:1, r. Mecl, 150.

Litoměřice: Divecký - Smetana (72. Dufek), Novotný, Kocman, Tomášek Holly (46. Hruška), Rapavý, Grunert, Dolejška (67. Kuchař) Šikl, Tichý