Jablonec i Teplice usilují o mety nejvyšší, pořadím zamíchá i liberecký Slovan.

Ligové kolo s pořadovým číslem 27 začne už dnešním utkáním Slovácko - Mladá Boleslav, které bude jedním ze tří duelů vysílaných přímým televizním přenosem. Všech osm utkání se odehraje od pátku do neděle, další ligové kolo je totiž na programu už ve středu 5. května.

Teplice dvakrát za sebou vydřely nejtěsnější výhru a stále se drží na dohled ligové špici. Severočeši chtějí svoji šňůru natáhnout i s Kladnem, které po výměně trenérů zdobí výborné výsledky. Na vzepětí soupeře upozorňuje i teplický kouč Jiří Plíšek.

„Nepřísluší mi soudit, v čem se tým změnil, ale výsledky mají opravdu výborné. Hrají hodně nepříjemný fotbal,“ prohlásil s respektem. Teplickým by se nyní hodilo, kdyby potvrdili vynikající bilanci ve vzájemných utkáních: ze sedmi ztratili body jen v jediném případě za remízu.

Kladno však nepřijede v roli předem poraženého mužstva. „Teplice máme dobře přečtené, víme o jejich velké ofenzivní síle. Zejména Vachoušek s Mahmutovičem znamenají pro každého soupeře velké nebezpečí,“ řekl asistent Stanislav Hejkal, který tým vedl v týdnu, protože hlavní kouč Stanislav Procházka léčil virózu.

Jistí sestupující Bohemians Praha narazí na dalšího aspiranta titulu Jablonec. „Chceme soupeře potrápit stejně jako Spartu, znepříjemnit mu život a umazat nějaký minusový bod. Naší výhodou může být, že Jablonec hrál ve středu pohár, ale na druhou stranu má hodně, hodně široký kádr,“ připomněl střížkovský kouč Jaromír Jindráček.

Jablonec je v euforii. Postoupil do finále domácího poháru, ve hře je i o titul. „Zápas na Slavii nás stál více sil, než jsme předpokládali. Cítím, že bude dost problém, aby hráči byli do neděle v pořádku. Chceme ale ve hře o nejvyšší příčky zůstat, proto musíme vyhrát,“ řekl kouč František Komňacký.

Liberec v posledních šesti zápasech prohrál jen jednou, ale v souboji s Bohemians 1905 bude chtít zapomenout na poslední domácí nezdar s Ostravou. Trenér Josef Petřík už spoléhá i na útočné duo Nezmar, Kerič, které v Příbrami nehrálo kvůli žlutým kartám. „Věřím, že s nimi přijde i víc brankových šancí. Ale klíčové bude, jestli se vyrovnáme v agresivitě a nasazení,“ řekl Petřík.

Hosté v Liberci ještě nikdy nevyhráli, teď mají navíc na paměti tři podzimní porážky z ligy i poháru. Jenže mají o co hrát, zachráněni stále nejsou.

„To je náš hlavní cíl - potvrdit záchranu a mít klid pro zbytek jara. Věřím ale, že na nás napočtvrté Liberečtí nevyzrají i proto, že jim už chybí Blažek,“ připomněl trenér Pavel Hoftych útočníka, který vstřelil tři ze čtyř podzimních branek do „klokaní“ sítě.

TEPLICE – KLADNO
Sobota, 20:00, podzimní zápas 2:0, rozhodčí budou určeni dnes
Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř, Stožický, Vachoušek, Zoubele - Došek, Mahmutovič.
Kladno: Kostolanský - Mráz, Beneš, Gross, Zoubek - Bartoš, Holub, Strnad, Novotný, Cigánek - Tatanašvili.
Absence: Ljevakovič (8 ŽK), Elsamni, Vondrášek (oba zranění) - T. Mašanský, Klinka (oba zranění), Szabo (8 ŽK).

LIBEREC - BOHEMIANS 1905
Sobota, 16:00, podzimní zápas 1:0, rozhodčí budou určeni dnes
Liberec: Hauzr - Zeman, Kelič, Dejmek, Vulin - Dočkal, Gecov, Papoušek, Liška - Nezmar, Kerič.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Lukáš, Rychlík - Ibragimov, Cissé, Róth, Štohanzl - Kaufman, Škoda.
Absence: Gebre Selassie, Polák (oba zranění), Frejlach (nemoc), Holeňák (4 ŽK) - Nikl (zranění).

BOHEMIANS PR. - JABLONEC
Neděle, 16:00, podzimní zápas 0:1, rozhodčí budou určeni dnes
Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Lencevič, Drobný, Grznár - Horáček - Dittrich, Demeter, Dobeš, Mach - Jeslínek.
Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Drsek, Jablonský - Haurdič, Jarolím, Eliáš, Loučka, Kovařík - Lafata.
Absence: Fenyk (8 ŽK), Flachbart (nejistý start) - nikdo.