Šance na vyrovnání na sebe nenechala dlouho čekat. Před brankou hledal nabíhající spoluhráče Belák, ale mezi ně se postavil obránce Lipert a při odkopu míče do bezpečí ho trefil tak, že skončil na tyči vlastního brankáře. V 18. min. mohl srovnat hlavou Mencl, ale pálil mimo. Tu největší příležitost skórovat měl Slanička. Zdálo se, že už to nejde nedat, ale stalo se a na zemi ležící brankář Srbic překonán nebyl.

Domácí soupeře na svou polovinu příliš nepouštěli a ve hře směrem dopředu jim chyběl větší klid a rozvaha v zakončení. Nepovedlo se to ani Menclovi ve 30. minutě, kdy měl míč krásně na noze a poslal ho do oblak. Sedm minut před změnou stran nechal Tichý za zády všechno kromě míče, brankáři udělal kličku a srovnal. Kucler pak z těžkého úhlu trefil jen brankáře. K hezké hlavičce se dopracoval Malák, ale zasáhl také jen gólmana.

V zahazování šancí pokračovalo Štětí i po změně stran. První měl Belák, když si pohrál s brankářem, ale následnou střelu dobíhající obránce odkopl do bezpečí. Pak měl míč jako na podnose na hranici šestnáctky Vacek, ale poslal ho do pole. Jednu z mála nebezpečnějších šancí si soupeř vypracoval v 70. minutě, ale nakonec Kloub zasahovat nemusel.

Štětí se přestěhovalo na polovinu soupeře, kde byl v pokutovém území podražen Mencl a následovala penalta. Ty kope ve Štětí Slanička, nemýlil se (i když trochu se štěstím) ani tentokrát. Hosté začali hrát na tři obránce a síly vrhli do útočení. Chyběli však na své polovině, kde byl ve výborném postavení Tichý, ale mířil jen do brankáře. Na branku Srbic postupoval sám i Lelek, ale trefil tyč.

„Nechali jsme si vstřelit branku a pak nás stálo hodně sil, než jsme vyrovnali. Šancí jsme si vypracovali víc, ale úspěšnou koncovku jsme nechali v šatně. K vítězství jsme se však dopracovali zaslouženě. Nebudeme-li počítat kontumaci s Blšany, tak jsme v sezóně nastříleli 99 gólů a ten stý se budeme snažit vstřelit v Duchcově," poznamenal na klubovém webu štětský sekretář Milan Plíšek.

Štětí - Srbice 2:1

●Branky: 38. Tichý, 73. Slanička – 4. Verbíř, ŽK 2:2, poločas 1:1, r. Ludvík, 120.
●Štětí: Kloub – Čámský (80. Šmidrkal), Šimral, Hrdý (33. Ransdorf), Vacek – Kucler, Slanička, Malák (80. Lelek), Mencl – Tichý, Belák.