Brozany – Litvínov 1:2

Běžela teprve čtvrtá minuta a hosté mohli mít na svém kontě vedení 2:0. „Naložil jsem s oběma příležitostmi darebně. I když Vacho předvedl skvělé zákroky, měl jsem dost místa na to, abych ho překonal,“ sypal si popel na hlavu litvínovský forward Semenec.

I domácím se naskytla možnost, ale ani oni při několikanásobném ostřelování Krystyníkovy branky nepropasírovali míč za záda litvínovského gólmana. Na druhé straně byl pro změnu po Vaculíkově dlouhém nákopu v dobré možnosti Procházka.

Chyběl mu krok k lepšímu zacílení. Poté si vzal slovo stoper Rada. Demonstroval, že mu slalom není cizí. Avšak koncovka se mu nepovedla. Blížil se konec první části duelu, když se předvedl na druhé straně Polomský.

Vacho konečky prstů vytlačil jeho jedovku na roh. Ještě před odchodem do kabin smazali domácí úspěšně bloky zmatky ve vápně. Kdo si myslel, že poslední minuty oba celky vyklušou, mýlil se. Napřed Kühn vyslal na Krystyníka ránu, která šla nad díky teči Šafránka a téměř na obrtlíku čapnul Semencovi další loženku Vacho.

Po půlce bylo stejně rušno. Hosté se tlačili do ofenzivy, ale brozanská obrana stíhala v zárodku likvidovat hrozící nebezpečí. Na konci hodinky hry pak demonstroval Divecký obdivuhodné zrychlení, ale i vytříbený smysl pro lahůdkovou jednohubku Gnahouimu.

Ten v plném běhu překvapivě dostal domácí do vedení. Šlehou pod klacek, za kterou se litvínovský brankář nestihl ani ohlédnout. Radost trvala minutu. Po centru Polomského se držel vzápětí za spánky Hora.

Kolenem namířil přesně – do pravého kouta Vachovy svatyně. Získat znovu vedení na svou stranu? Obrovská snaha, ale obrana hostů až moc dobře věděla, kdože jsou stopeři Rada s Vaňkem při přímých volných kopech v jejich vápně.

Proto se ti dva nedostali k zakončení. Přesto dva po sobě následující přímáky Gnahouiho mohli přivést na světelném ukazateli změnu skóre. Když Hora poté odčinil po pumelici Macháčka vlastence zblokováním tutovky, nestihla domácí obrana zlikvidovat kombinaci tří z první.

Na jejím konci byl Semenec. Trefit se mohl ještě ve třetí minutě nastavení. Lob by byl účinnější než bomba, kterou se snažil míč propasírovat přes opět zázračně zakročivšího a včas vyběhnuvšího Vacha.

Branky: 58. Gnahoui – 59. Hora (vl.), 78. Semenec, ŽK 2:4, poločas 0:0, r. Doležel, 160.
Brozany: Vacho – Hora, Rada, Vaněk, Tupý – Kühn (63. Gabriel), Corea, Gouife, Vacek (53. Hála) – Gnahoui (81. Kopecký), Divecký.