Ty také ještě po hodině hry vedly 2:1 a nikdo z přihlížejících diváků by se nedivil, kdyby měly k dobru ještě výraznější náskok. Za předpokladu, že by dotáhly k přesnějšímu zakončení čtyři až pět slibných brankových příležitostí. Je zapotřebí pochválit gólmana domácích Křešic Ondřeje Větvičku, který své spoluhráče několikrát podržel. Tentokrát se vrchovatě naplnila nepsaná pravda, že za výprodej se platí.

Křešičtí totiž stihli skóre zvrátit na 5:2. V duchu, do čeho kopli, to mělo svou razanci i přesnost, takže před týdnem doma proti Mojžíři (2:1) výborně chytající Roman Ekrt se v tomto utkání mohl za balony pouze ohlížet.

„Konečně jsme se sešli v kompletní sestavě, což se promítlo nejen do herní kvality, ale i do konečného výsledku," mluvil z fotbalové duše vítězů Lukáš Cibulka. „K takové porážce nemám ani co dodat," neskrýval zjevné rozčarování pokratický trenér Michal Slabý. Předseda Pavel Šemelík dokonce po pátém gólu odcházel s tím, že se na podobnou odevzdanost nemůže jednoduše dívat. „Takový přístup ke hře pro mě není akceptovatelný."

„Naopak my máme radost z toho, že to kluci předem nezabalili a sami sobě dokázali, že do posledního hvizdu nemá nikdo nic jisté," podtrhl velmi důležitý bodový zisk pro FK střídající Jakub Rusý.

Křešice - Pokratice 5:2

•Branky: Lepič 2, Satran, Patka, Lenrt – Smetana, A. Rondoš, ŽK 0:3, poločas 1:2, r. Trojan, 50.
•Křešice: Větvička – Cibulka, Kühn, Schoř, Suchánek – Lébl, Patka, Lenrt (81. Rusý), Kučera – Satran, Lepič.
•Pokratice: Ekrt – Chvála, Vlašič (68. Loula), Kyzlík, Dufek – O. Rondoš, Bergmann, Smetana, Kolomazník (81. Rosenkranc) – A. Rondoš (81. Bader), Písař.

Mojmír Strachota