Roudnickým patří druhá příčka, zatímco Západočeši jsou až na 14. místě. „Nasadili jsme si vysokou laťku, chceme tedy hrát na maximum. Sice nebude k dispozici nikdo z Teplic, ale jedeme s kompletním 18 členným kádrem. Trochu nakřápnutý je jen Mareš, ale ten se snad dá také do neděle do pořádku," věří trenér Pavel Janeček.

„Odcestujeme k soupeři o den dříve, tři hráči půjdou v sobotu ještě s B týmem, pak si dáme večeři a pojedeme. Soupeře jsem viděl třikrát a hlavně v Kunicích odehrál parádní zápas, když dostal dva rozhodující góly až v nastavení. Je nebezpečný. V tabulce by měl být určitě výš."
V divizní soutěži se na domácím hřišti představí čtvrté Brozany, které hostí jedenáctý FK Litol. Sokolu bude chybět v minulém kole vyloučený Janda, přesto domácí myslí na tři body. Lovosice poskočily po výhře v derby na 9. místo, ale zítra dopoledne (10.15) je v Libni čeká jeden z favoritů skupiny B – třetí Meteor Praha.

V krajském přeboru bude největší pozornost příznivců z regionu upřena do Štětí, kde se dnes dopoledne utká lídr tabulky s hostujícím Bezděkovem, který je naopak po minulém kole na chvostu. Litoměřice neudržely v Bílině dvoubrankové vedení, ale díky remíze 2:2 alespoň přerušily neúspěšnou sérii bez bodů. V domácím prostředí by tentokrát s Horním Jiřetínem konečně chtěly vyhrát.

V A skupině I. A třídy je na programu jedno zajímavé okresní derby. Na hřišti jedenáctých Pokratic se představí třetí Milešov. Šesté Hrobce hostí poslední Velké Březno a roudnická rezerva se bude snažit získat skalp druhého Střekova.

Šlágrem víkendového kola V I. B třídě sk. B je nedělní duel prvního s druhým. A shodou okolností se v tomto měření sil utkají celky z Litoměřicka. Druhé Travčice hostí brozanskou rezervu, na kterou ztrácí pět bodů. Pokud by zaváhaly, lídr by jim ještě odskočil.

Už v sobotu jsou na programu jiné zápasy regionálních rivalů. Libotenice nastoupí doma proti Podřipanu Rovné, České Kopisty hostí Budyni. Předposlední Straškov přivítá Oldřichov. Úštěk hraje s 1. FC Dubí v Srbicích a Křešice se představí v Hrobu.