V krajském přeboru je šlágrem kola pro příznivce regionu prestižní derby Bezděkov – Roudnice. Utkání začíná v sobotu v 17 hodin. Hosté na podzim vyhráli 1:0, ve středu vybojovali postup do semifinále Severočeského poháru, ale v tabulce ztrácí z osmého místa na nováčka soutěže dva body. Navíc mají problémy se sestavou.

„Zranění vyřadilo Šimka, nově i Púčalu a gólmana Černého. Trest ale vypršel Bartůňkovi. Na remízu hrát nechceme, potřebujeme vyhrát. V poháru jsme se představili v Horním Jiřetíně také na užším hřišti, ale ve druhé půli jsme zlepšili pohyb a nahoru šel i výkon. Věřím, že se to potvrdí i na Bezděkově,“ říká jeden z trenérů SK Pavel Dohnal.

Dělit body si nechtějí ani domácí. „Samozřejmě budeme chtít uspět. Na podzim jsme smolně prohráli, chceme to teď doma Roudnici vrátit. Doufám, že padne i víc branek, aby to bylo pro diváky atraktivnější. Kluci do toho musí dát srdíčko. Budeme se muset obejít bez zraněného Matouška a pravděpodobně i Mergla, který se připravuje na maturitu,“ prozrazuje bezděkovský Martin Arazim, který vede tým společně s Petrem Satrapou.

Prohlédněte si několik fotografií z podzimního derby.

Už dopoledne přivítá Štětí Modrou (10.15) a Litoměřice sehrají velmi důležitý zápas o udržení v Oldřichově (10.30).

V I. A třídě se hraje v sobotu derby v Milešově, kam zajíždí České Kopisty. Vedoucí Lovosice se představí v Soběchlebech.

I. B třída má na programu tři derby: Libotenice – Pokratice (so), Straškov – Černiv (ne) a Křešice – Mšené–lázně (ne, 10.15). Dále se hraje: Hrobce – Obrnice, Srbice – Rovné, Liběšice – Chabařovice a Povrly – Úštěk.