V přípravných zápasech Hrobce dvakrát vyhrály, jednou remizovaly a dvakrát podlehly.

„Tréninková morálka se postupně zlepšovala. Jednáme o posílení kádru, odešel Kuba Slavíček do Štětí, my máme naopak zájem o Smagoviče a Kubeše, kteří hráli na podzim v Podluskách a také o libochovického Hudíka. Je nám jasné, že k případné záchraně máme hodně daleko, na Rakovník ztrácíme pět bodů a na další už deset a třináct. Ale to nic nemění na tom, že se chceme fotbalem stále bavit. V přeboru bychom byli podle mě stále v první trojce, ovšem divize je o level výš,“ poznamenal trenér Jaromír Kala.

Herní projev Hrobeckých by ale mohl po odchodu brejkového Slavíčka změnit. „Trochu něco jiného to asi bude. Ondra Hudik je srovnatelně rychlý, ale i gólovější. Mohl by Kubu nahradit. My ovšem stejně musíme reagovat na ten podzim, kdy jsme byli naivní. V přeboru jsme soupeře přehrávali fotbalově, vykombinovali jsme to středem, v divizi je složitější. Musíme fotbal uzpůsobit, abychom byli konkurenceschopnější. Co fungovalo v kraji, tady nefunguje. V každém případě chceme získat více bodů, já bych byl hodně spokojený třeba s dvaceti.“

Jaro zahájí Hrobce v sobotu 10. března, kdy hostí od 10:15 Sportovní sdružení Ostrá (7. místo). Na podzim u soupeře prohrály 2:0.

Přípravné zápasy: Hrobce - TJ Krupka 1:5 (Šimral), FK Teplice U21 3:10 (Kala, Hudik, Smagovič), FK Litoměřicko B 5:2 (Kubeš 2, Hudik 2, A. Kűhn), SK Štětí 1:1 (Hudik), Mostecký FK 2:1 (Fary, Kala).