Podle výsledků nemělo předem favorita, i když hosté, coby farma druholigového Ústí , měli v základní sestavě tři posily (Šraga, Pavlata, Manev). Co se dělo na pažitu? Hned od prvních minut čítanková snaha obou týmů dostat se co nejrychleji do vedení.

Jako první testovali gólmana Marka exligista Stožický, po něm Jakub Novotný. Lovosická hvězda ale nemusela prokazovat nic ze svého brankářského umění. Jmenovaní totiž pálili ze slibných parket vysoko nad. A tak si Lovosičtí řekli, že by neškodilo zvednout hozenou rukavici a za tento výprodej soupeře učebnicově potrestat. Tím prvním demonstrátorem se stal levý  záložník Faust. Ze svého postu si přeběhl doprava, nic neuspěchal a ukázkovou parabolou trefil z dobrých 28 metrů pravý horní kout svatyně bezmocného Víška (0:1). Litoměřičtí se nestačili ze šoku ani vzpamatovat a přišel v rozpětí necelých dvou minut další trest za chybu před velkým vápnem, trefil se Svoboda (0:2).

Na domácích byla patrná velká snaha co nejdříve manko smazat. Jejich útočnému snažení chyběl v důležitých momentech nápad, zrychlení kolmou příhrou za záda obrany do volného prostoru. Dílo momentální zkázy pro hostitele dokonal jeden z nejlepších plejerů zápasu Faust. Po půl hodině hry svou rychlostí sehrál šachy s obránci. Následoval faul, penalta a z té Šraga už zvyšoval na rozdíl tří branek. To byly chvíle, s nimiž ani ten největší skeptik domácích nepočítal.

Zatímco jiní by své úsilí poslali k čertu, hráči FK se nemínili smířit s krutým osudem. Sympatické na nich bylo, že se dál snažili s nepříznivým vývojem skóre něco  provést. To se povedlo pár minut před odchodem do šaten. Naději na případný zlom vykřesal stoper Beran – bohužel po hostitele na chvilinku pouhou. Téměř po rozehrání znovu navýšil stav na rozdíl tří branek úspěšný exekutor pokutového kopu. Vidina na eventuální výhru, v kterou před výkopem doufal trenér FK Štefan Knapík, tak pomalu brala za své.

Po přestávce se stav na ukazateli skóre mohl změnit. Před Markem se po centru zleva ocitl nepokrytý kapitán FK  Grunert. S jeho hlavičkou si však strážce lovosické brány reflexivně poradil. Po hodině hry se neurodilo ani po dvou přímých kopech Dolejšky, Stožického. Hosté směrem dopředu jako by demonstrovali, že jsou s náskokem spokojeni, takže se do ofenzívy nehnali. Na zmíněné přímé volné kopy odpověděl ze stejné parkety Manev. Víšek se stihl v pravý čas přemístit od levé k pravé tyči a vyboxovat balon do bezpečí.

Na druhé straně se slibně jevil slalom Tichého přes tři, aby ztroskotal na překážce čtvrté jménem Obrtlík. Když Tichý neuspěl ani napodruhé a Pavlíčkovo trknutí přes celou bránu skončilo v autu, navýšení skóre odmítl střídající Kolář. Onen trest o nedáš, dostaneš se přece jen naplnil, když konečnou podobu dal výsledku Stožický.

„Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna. Lovosičtí nás potrestali za chyby v defenzívě," uvedl po utkání sportovní manažer FK Jaroslav Zlata. „Zasloužili jsme si vyhrát, protože jsme byli po všech stránkách lepším týmem," nepochyboval o zaslouženém zisku tří bodů  kouč vítězů Karel Zuna.

FK Litoměřice - ASK Lovosice 2:4

Branky: 42. Beran, 87. Stožický – 8. Faust, 9. Svoboda, 33. a  44. Šraga (první z pen.), ŽK 4:3, poločas 1:3, r. Štěrba, 728 diváků.
Litoměřice: Víšek – M. Novotný, Beran, Grunert, Hála (69. Hýř) – Hranička (60. Tichý), Stožický, Rapavý, Dolejška – Pavlíček – J. Novotný
Lovosice: Marek – Šalda, Stejskal, Obrtlík, Bubeníček – Šraga (83. Kolář), Holub (86. L. Hrdý),  Pavlata (60. Macháček), Faust (78. Malec) – Manev, Svoboda (73. Zuzkuič).