„Takový zápas se hodnotí těžce. Opět nás zradila koncovka. Dát gól je pro nás na jaře neřešitelný problém,“ postěžoval si trenér Brné Milan Česlák. „Výsledek 4:0 vypadá jednoznačně, zápas však takový nebyl. Na to se ale bohužel nehraje,“ posteskl si.

Brná dlouho držela krok, když už to vypadalo, že do šaten se půjde za bezbrankového stavu, prosadil se dvě minuty před pauzou Walter. Ačkoliv měli hosté po změně stran několik šancí, vyrovnání se nedočkali. „Měli jsme tři tutovky, bohužel nám to nepadá,“ zmínil Česlák.

V 75. minutě zvýšil parádní trefou na 2:0 Jiří Vokoun, Brná otevřela hru a tentýž hráč ji za to ještě dvakrát ztrestal. I díky čistému hattricku Vokouna během 14 minut tak domácí jasně zvítězili.

„Myslím, že herně to nebylo úplně špatné, ale bez gólů se vyhrávat nedá,“ zhodnotil lodivod ústeckého celku. Ten se po další porážce výrazně namotal do bojů o záchranu.

To Štětí využilo zaváhání Mosteckého FK v Srbicích (3:1) a dotáhlo se za lídra na tři body. „Potřebovali jsme si spravit náladu po té Bílině, kde jsme zkazili všechno. Přistoupili jsme k zápasu zodpovědněji a vyplatilo se,“ poznamenal jeden z trenérů Štětí Jiří Ransdorf, který prozradil i taktiku. „Nechtěli jsme to otvírat, protože jsme věděli, že soupeř hraje spíš jen na brejky. Museli jsme být trpěliví a vyplatilo se to. Sice nám to nevycházelo všechno, jak jsme chtěli, jenže konec byl výborný. Fantastický zápas odehrál Jirka Vokoun, který zaznamenal hattrick.“

V dalším kole se Štětí představí na hřišti rezervy Litoměřicka. „Na soupeře se připravíme, ovšem stejně tak on na nás. Bude to zajímavé. Je to derby, což já mám rád," dodal Ransdorf.

Štětí - Brná 4:0

Branky: 75., 84. a 89. Vokoun, 43. Walter, ŽK 2:2, poločas 1:0, r. Vlašič, 124.

Štětí: Gabriel Čámský (87. Beruška), Ransdorf, Vacek, Mencl (89. Černý) Slavíček (81. Rejman), Kucler, Šraga, Vokoun (90. Feko), Faust Walter (84. Poráč).