Celek z Kolínska vsadil na obranu a v prvním poločase toho domácím příliš nedovolil. Do vyložené šance se dostal jen Benda, který se sice ocitl sám před brankářem Kelerem, ten však zmenšil kanonýrovi domácích střelecký úhel a ránu stačil zlikvidovat. Pak už diváky zaujaly jen dvě situace, obě po střelách z trestných kopů. Brozanský Potočný však pálil těsně vedle a stejně se vedlo i bývalému ligistovi Jindráčkovi (r. 1970).

„Soupeř v prvním poločase dobře bránil, přijel s vyloženě defenzivní taktikou, my jsme však míče zbytečně nakopávali a při kombinaci bylo zase v naší hře příliš doteků," nebyl spokojen s výkonem svých svěřenců do přestávky domácí kouč Přemysl Bičovský a dodal: „Cílem hostů bylo neinkasovat a to se jim dlouho dařilo."

Pauzu vyplnilo blahopřání vedení Sokola k jubileu. Michal Starczewski vstoupil do řad padesátníků a v dobách, kdy hrával za brozanský celek, dokázal nastřílet 21 branek.

Po přestávce domácí přišpendlili soupeře a dočkali se i brankového koření. V 58. minutě si na rohový kop naskočil Benda a poslal favorita do vedení. O pět minut později se stejný hráč radoval podruhé, když zužitkoval ideální přihrávku France. Hostující „sršni" byli na ručník a toho využil Marič a zvýšil na 3:0. „Utkání bylo o tom, kdy se nám podaří vstřelit branku, po ní se defenzíva soupeře rozsypala. My jsme pak začali hrát svou hru, přišli další branky a další šance jsme ještě nevyužili," litoval Bičovský.

Domácí vedli o tři branky, ovšem Vacho čisté konto neudržel, když ho z nařízené penalty překonal Jindráček. V závěru se zdálo, že se prosadí i Potočný, když Keler pouze vyrazil střelu, kterou mezi tyče vyslal Gnahoui, ale dorážku Potočného vykopl z čáry Janeš. Stav už se nezměnil a Brozany si připsaly na konto další vítězný korálek.

V dalším kole čeká na Sokol cesta na hřiště Horních Měcholup. „Bude to těžký soupeř, ale chceme udělat dobrý výsledek," ubezpečil Přemysl Bičovský. Případnému boji o postup se brání. „O postupu se u nás vůbec nemluví, jdeme zápas od zápasu, chceme vyhrávat a zatím se nám daří."

Brozany - Litol 3:1

Branky: Benda 2, Marič - Jindráček z penalty, ŽK 0:1, poločas 0:0, r. Štěrba, 170.
Brozany: Vacho - Bittengel, Uka, Tupý, Vacek - Franc (88. Henzl), Cibulka (70. Klimpl), Šolar (75. Gnahoui), Marič (70. Kühn) - Benda (83. Kopecký), Potočný.