Ani jeho bouřlivé koučování nezajistilo Brozanům další divizní body a všechny tři naopak zůstaly doma fotbalistům Slavoje. Pro hosty tak skončila úspěšná jarní série bez porážky.

Oba týmy vstoupily do utkání opatrně, poprvé se „na dostřel" dostal Žatec v 17. minutě, ale Hynek nemířil hlavou přesně. Stejný hráč, tentokrát při mnoha zraněních netradičně na postu hrotového útočníka, pálil mimo i ve 21. minutě, když se snažil zužitkovat centr Klince.

Na druhé straně se Brozany do první vážnější příležitosti dostaly ve 29. minutě, hned z toho byla ale branka. Baštýřovi příliš nepomohla obrana, navíc centr vyboxoval jen k Francovi, a ten celkem pohodlně dával na 0:1. Už ve 37. minutě ale bojovně hrající Slavoj vyrovnal. Fiřt založil akci po levé straně, přistrčil Klincovi, který se prosadil i přesto, že byl v hodně těžké pozici – 1:1. Do poločasu mohl ještě jednou rozjásat fanoušky Slavoje Heinc, ale v dobré střelecké pozici z voleje pálil jen do náruče Vacha.

Po změně stran o sobě poprvé dali vědět fotbalisté Brozan, po rohu ale zlikvidoval jejich šanci Baštýř. Na druhé straně se prosazoval Sýs, jeho hlavička ale nebyla dost důrazná. V 66. podobně zakončoval Hynek. V 71. se před Baštýře dostal hostující Sýkora, jehož pokus o lob ale žatecký gólman také zneškodnil. Na druhé straně pálil Klasna těsně vedle pravé tyče. Skóre se ale měnilo až v 76. minutě, když Žatec vytvořil před brankářem Brozan obrovskou melu a v ní se nejlépe zorientoval Karban 2:1.

Od té chvíle se Slavoj stáhl na svou polovinu. Brozany se snažily překonat jeho obranný val, ale neúspěšně, naopak Žatec vyrážel k nebezpečným protiútokům. Největší příležitost měl v 83. Sýs, ale nastřelil jen tyč. „Každá série jednou končí. Podali jsme špatný výkon ve všech řadách," zhodnotil duel manažer Sokola Ján Kudlička.

Žatec - Brozany 2:1

Branky: 37. Klinec, 76. Karban –  29. Franc, ŽK 2:3, poločas 1:1, r. Kyncl, 150.
Brozany: Vacho –  Cibulka, Džuban, Uka, Tupý – Marič, Zadina, Franc, Vacek (60. A. Kühn) – Sýkora (75. J. Kühn), Benda (70. Gnahoui).