„Hráči zasluhují obdiv. Proto, že se hřiště během necelé čtvrthodinky změnilo v jihočeská blata. Plynulejší kombinace byla více otázkou náhody než jakéhokoliv hernětaktického záměru," přesně charakterizoval situaci někdejší ligista Dukly Stanislav Pelc. „Pod tento názor se spolu podepíšeme," notovali si s Pelcem oba trenéři, domácí Vasil Boev s hostujícím Pavlem Jirouskem.

Aktéři zápasu si byli velmi dobře vědomi, že jakákoliv chyba v obraně může znamenat rozhodující krok ke ztrátě dobrého výsledku. Bojovalo se důsledně do těla. Nezřídka pozorně pracovaly i zdvojené bloky, přes které nebylo v koncovce snadné zakončení. Střelecké pokusy končily na tělech zadáků, jednou pomohla MFK po střele Kolmistra tyč. Co přece jen prošlo za jejich záda, s přehledem posbírali brankáři.

Toho si byl patrně vědom do poločasu autor jediné povedené trefy Chrudimský Lukáš Kopecký: „Nebyla to moje první, doufám že ani poslední povedená rána. Jsem rád, že mi balon sedl na nárt podle mých představ. Věděl jsem, že Měsíček nemá šanci proti střele úspěšně zakročit," popsal nejzajímavější moment první půle autor branky.

Do druhých 45 minut šli domácí s chutí něco udělat s nepříznivým skóre. Jedna věc je touha, tou druhou se stala ovšem krutá realita – v podobě centrovaných velmi nebezpečných míčů za obranu. Do takové šance se nabídl Řezníčkovi Kesner (0:2), který ví, že největší jistota k zakončení na bahně je placka. Trefil se s neomylnou přesností.

Po čtvrthodině hry se skóre měnilo opět – znovu ku prospěchu Východočechů. To si řekl o zápis do listiny střelců opět Kopecký. Ten pro změnu do černého zacílil klasickým českým bodlem (0:3). Aby těch pasív na kontě FK nebylo málo, využil rychlého brejku k navýšení na 0:4 Drahoš, který tak zhatil s definitivní platností možnost Litoměřicka vsítit alespoň čestnou branku.

Domácí asi litovali se zpožděním toho, že otevřít účet utkání mohli oni. Kabelemu se však postavila do cesty spojnice břevna a tyčky. Nicméně na tolikrát vzpomínané kdyby se ani ve třetí lize nehraje. „Domnívám se, že jsme byli šťastnějším mužstvem, které dokázalo potrestat chyby litoměřické obrany," netajil radost z důležitého zisku kouč Pavel Jirousek. „Mohu se pouze s kolegou v jeho názorech ztotožnit," věděl své Vasil Boev.

FK Litoměřicko – MFK Chrudim 0:4

●Branky: 19. a 64. Kopecký, 48. Kesner, 74. Drahoš, ŽK 1:1, poločas 0:1, r. Kříž, 185.
●Litoměřicko: Měsíček – Šimkovský, Suchý, Procházka, Šraga (60. Grunert) – Kocourek, Holub (72. Šimeček), Hanuš, Faust – Kabele – Veselý (46. Kolmistr).