Do duelu vstoupili lépe hostitelé. Snažili se něco vykoumat na krupský beton. Ten vymyslel někdejší prvoligista Caitaml (hrající kouč). „Abychom Krupku poslali domů s přídělem jako na podzim, to bychom museli hrát s mnohem větší koncentrací a hlavně nasazením," nešetřil mužstvo do přestávky šéf FK Radek Bania.

Hosté nefungovali jen směrem dozadu. Využívali každou příležitost k tomu, aby se co nejkratší cestou dostávali na dostřel Pechatého. K nejpilnějším patřil Bikár. Po jeho dvou střelách se vyznamenali obránci včasným blokem.

To platilo méně v 34. minutě, kdy se zkušený 32-letý forward protáhl přes obranný val jako lasička a z úhlu vypálil. Trefil jen postranní síť poblíž levé šibenice Pechatého svatyně. Ono nedáš se naplnilo z obou stran v závěru poločasu. K rohu se postavil zkušený Stožický. Jeho nadýchaný balon přistál na hlavě J. Novotného.

„Takový gól neuvidíme ani večer při zápase Plzně s Mladou Boleslaví," pochválil autora šikovného náběhu jeden z fanoušků. Radost Litoměřických měla jepičí trvání. Za necelých 110 vteřin na sebe počtvrté upozornil Bikár. Odměnil přes celou bránu z nulového úhlu hlavičkujícího Kroka, který u delší tyče vyzval spoluhráče k vyrovnání 1:1.

Do druhé půle vstoupili domácí s větším zaujetím než do půle první. Krupce toho směrem dopředu povolili zanedbatelné minimum k eventuálním brejkům. Sami naopak před velkým vápnem soupeře nápaditěji kombinovali, a tak se stalo pouze otázkou času, kdy se dostanou do vedení. Deset minut po pauze se na divizní úrovni nevídanou parádou prosadil Matěj Dolejška. V krkolomné pozici (zády k brance) se trefil v poloze ležícího střelce a poslal tak svůj celek do zaslouženého vedení.

Neuběhla ani další desetiminutovka a rezultát se přiblížil podzimu. To se před brankářem TJ nejlépe zorientoval exligista, dokonce stoper Beran a bylo to 3:1. Chvilku předtím Prokeš zabránil stejnému kanonýrovi ve skórování, když stihl vyrazit jeho dělovku z hranice velkého čtverce na roh. Reprízu výsledku z podzimu mohli dokonat, případně i navýšit postupně plackou Tichý, po něm netrefil opuštěnou krupskou bránu střídající Šikl, také plackou vypálil nad. A tak účet dokonal další střídající plejer Krejza. Repríza se tedy skutečně konala.

„Náš výkon byl po přestávce nesrovnatelně po všech stránkách lepší než v první půli, takže tři body nakonec zůstaly po zásluze doma," notovali si trenéři vítězů Štefan Knapík s Pavlem Zunou.

Litoměřice - Krupka 4:1

Branky: 40. J. Novotný, 56. M. Dolejška, 65. Beran, 90. Krejza – 42. Bikár, ŽK 3:2, poločas 1:1, r. Mrkáček, 406 diváků.
Litoměřice: Pechatý – M. Novotný, Svoboda, Beran, J. Dolejška (70. Krejza) – Stožický, Rapavý, J. Novotný (68. Horváth), M. Dolejška – Pavlíček – Tichý (80. Šikl).

Mojmír Strachota