„Přitom jsme mohli zvítězit vyšším rozdílem, ale nedotáhli jsme do konce herní situace, které po gólech doslova volaly. Jindy bychom mohli za podobný výprodej tvrdě zaplatit. V tréninku na těchto nedostatcích pracujeme, proto jsem optimista. Věřím, že se v dohledné době mužstvo v tomto směru zlepší. Současně mě moc těší, že si kluci dokážou dobré brankové příležitosti vypracovat," ohlédl se za střetnutím trenér Sokola Michal Slabý.

Jeho protějšek Jaroslav Červinka řekl: „Nerad hledám laciné výmluvy po porážce, ale dnes jsme citelně postrádali hned pět hráčů základní sestavy. To nemění nic na faktu, že jsme se tady v Pokraticích de facto porazili sami a domácí vyhráli zaslouženě."

„Rád bych klukům moc poděkoval za to, jakým způsobem i proti Rumburku k utkání přistoupili. Těší mě, že se na plném bodovém zisku vedle zkušených hráčů podíleli i mladí. Zamlouvá se mi solidní herní přehled a to Adama Rondoše, Vojty Bartoše, Dana Badera nebo Petra Kolomazníka. Co bych ještě rád zdůraznil to je jejich chuť po boku těch starších herně zrát," pochválil smysluplnou práci realizačního týmu šéf klubu Pavel Šemelík.

„Na jedné straně prima vědomí, že dal dva góly, na té druhé trocha pochopitelného smutku: „Mohl jsem, co říkám, měl jsem trefit hattrick. Dvě situace, které po gólech volaly jsem nevyřešil chytře. Golman hostí Schejbal mě vychytal. To daleko důležitější však vidím v tom, že jsme naplno bodovali. Doufám, že nás dobrá forma neopustí ani ve třetím kole v Hostovicích," uzavřel hodnocení duelu s FK Tomáš Písař.

Lovosická rezerva vyhrála doma zaslouženě nad Libouchcem. „Kluci zaslouží pochvalu, podali zodpovědný výkon. Zlepšila se především defenziva, stouplo to příchodem Kočiny a návratem Vochomůrky po zranění. Soupeře jsme pustili snad jen do jedné vážnější šance. Byli jsme zkrátka lepší," dodal trenér vítězů Pavel Doležal.

„V létě v našem týmu proběhla rapidní obměna kádru a přestože se na tom snažíme pracovat, asi bude chvíli trvat, než si to sedne. Nepomohl nám ani těžký los, na úvod jsme měli jednoho z favoritů na postup a teď přišly Lovosice, od kterých jsme vůbec nevěděli, co od nich čekat. Měly ale výborný a silný tým a zápas rozhodly dva rychlé góly v první půli. Pak už jsme se z toho nedokázali vzpamatovat. Máme mladý tým, který asi není schopný otáčet takové zápasy. Příště hostíme Českou Kamenici, což bude opět těžký soupeř. Ale budeme se prát a bojovat," slíbil trenér poražených Václav Strádal.

Křešice sice doma třikrát skórovaly, ale ze tří bodů se radoval soupeř.„Jsme spokojení hlavně s předvedenou hrou, takhle nějak by to mělo vypadat. Sice jsme zase dostali tři branky a stále hledáme ideální složení obranné řady, odehráli jsme ale velmi slušné utkání a po celý zápas jsme byli lepší," pochvaloval si vedoucí mužstva Roman Löffler.

Do vedení se nováček dostal zásluhou kanonýra Štorce už v páté minutě. „Domácí poté sice dvěma góly otočili skóre, ale ještě do přestávky se trefil Černohorský a po pauze jsme přidali další dvě branky. Pak už jsme měli zápas pod kontrolou. Dávali jsme pěkné góly a je dobře, že se třikrát trefil Štorc. Asi mu pomohla kapitánská páska," smál se Löffler.

Hostovice tak mají po dvou kolech na svém kontě tři body. „V dalším kole hrajeme doma s ambiciózními Pokraticemi. Chceme využít výhodu domácího hřiště a bodovat naplno," dodal spokojený vedoucí nováčka soutěže.

Pokratice - Rumburk 2:0

•Branky: 9., 28. Písař, ŽK 3:2, poločas 2:0, r. Meder, 70.
•Pokratice: Ekrt – Dufek, Novák, Vlašič, Bartoš – Kyzlík (79. Loula), Smetana, Kolomazník, Rondoš – Písař, Bader (64. Chvála).

Lovosice B - Libouchec 4:0

•Branky: 20. a 32. Vochomůrka, 79. Espinosa, 88. Baborák, ŽK 0:2, poločas 2:0, r. Lesňák, 60.
•Lovosice: Marek Šafránek – Podrazil, Kočina, Vochomůrka (80. Neruda), Kovařík – Walter, Hušek, Klement, Baborák (88. Zdvořák) – Marčaník, Espinosa.

Křešice – Hostovice 3:6

•Branky: 25. a 73. Satran, 38. Lenrt – 48., 80. a 90. Štorc, 5. a 69. Langer, 39. Černohorský, ŽK 1:2, poločas 2:2, r. Karasinski, 50
•Křešice: Větvička – Pekárek, Cibulka, Suchánek (89. Limberk), Lébl – Lenrt (74. Hensch), Patka, Kučera, Kasal (46. Rusý) – Satran, Lepič.