Mládežnický Ondrášovka Cup odstartoval finálovými turnaji. Jako první se ve Vědomicích u Roudnice nad Labem střetlo 24 týmů kategorie U13, suverénně kralovala Sparta.

Pražané dostali na turnaji jediný gól, o body je v základní skupině dokázala obrat jen Slavia, která remizovala 0:0, ve finálové skupině, kam postoupily dva nejlepší celky z každé ze čtyř základních skupin, pak také Slovácko, které zvítězilo 1:0.

Moravský celek prokázal výbornou práci s mládeží a skončil nakonec třetí za Hradcem Králové, jenž dlouhodobě potvrzuje, že má skvělou akademii, a za již zmíněnou Spartou, která prošla celým turnajem s impozantním skóre 22:1. Do finálové skupiny se probojovaly ještě České Budějovice, Opava, Bohemians Praha, Třinec a Karviná.

Slavia sice do finálové skupiny neprošla a skončila celkově desátá, ale odváží si alespoň vítězství ve vložené soutěži Top4Football Challenge v žonglování s míčem. Při Top4Challenge předváděl v doprovodném programu své kousky Honza Weber, který bavil všechny přítomné neuvěřitelnými kouzly s míčem.

V Roudnici měli mladí fotbalisté také možnost potkat se s fotbalovými osobnostmi Vernerem Ličkou a Jaromírem Blažkem, kteří také s Pavlem Čapkem komentovali streamované přímé přenosy. Verner Lička nastřílel v nejvyšší domácí soutěži více než 100 gólů, po kariéře se stal úspěšným trenérem a v současnosti se podílí na vzdělávání trenérů.

Jaromír Blažek patří k nejlepším českým brankářům v historii, který nejlepší fotbalové roky prožil v pražské Spartě. „Ondrášovka Cup sleduji už delší dobu, viděl jsem i na Spartě předávání poháru pro celkové vítěze. Je super věc, že se ti kluci mohou na této úrovni konfrontovat už ve třinácti letech,“ vyslovil svůj názor na Ondrášovka Cup bývalý reprezentační gólman. „Když mně bylo třináct, tak jsme hráli na škváře, a ne na trávě. Já nezažil tu menší branku, chytal jsem rovnou ve velké. Všechno se posouvá a takhle je to dobře.“

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen kapitán Sparty Jan Feit. Ocenění pro nejlepšího brankáře získal Jakub Čepela z pražského Meteoru a titul nejlepšího kanonýra si sedmi góly vystřílel Tadeáš Kowalczyk ze Slovácka.

Příští finálový turnaj pro kategorii U11 hostí Hradec Králové.