Hned v tom úvodním si výběr FK Litoměřicko poradil s Černiví (5:2) a I. A třídní mělnická Pšovka s Ďáblicemi (Pražský přebor) 1:0.

Vzhledem k tomu, že den před zahájením turnaje se odhlásily Postoloprty, byl sobotní i nedělní program ochuzen hned o dvě střetnutí.

„To nás pochopitelně moc mrzí. Ono je vůbec v současnosti velmi složité získat pro účast na našem memoriálu týmy, které si zakoncipují jako součást letní přípravy právě start v Dobříni. O to větší je pochopitelně naše radost, pokud na naši pozvánku kývly takové kluby jako nově vytvořený třetiligový FK Litoměřicko a divizní staronováček Štětí, což je loňský vítěz turnaje," přiblížil fakta dlouholetý šéf memoriálu Vlastimil Hlavička.

Ten také dodal, že se mu snad povedlo získat za odstoupivší Postoloprty Brnou, případně do I. A třídy postupující Libochovice a středočeský I. B třídní celek AFK Eletis Lužec.

DVĚ OSMIČKY
V neděli si po divoké přestřelce připsal do tabulky tři body Sokol Černiv, který zdolala mělnickou Pšovku o tři branky 8:5.

Šlágrem víkendu se pak stal duel FK Litoměřicko – Štětí. Řada z více jak stovky přihlížejících diváků předpokládala, že bude svědkem vyrovnaného měření sil, ovšem svěřenci kouče FK Karla Zuny se s oslabeným konkurentem nemazlili a nadělili mu, stejně jako v sobotu divizní Chrastavě, osmičku, aniž by byť jednou inkasovali. V ochozech se pak během tohoto utkání mluvilo také o tom, že po víkendu bude realizační tým FK v čele s Karlem Zunou už zužovat a ladit celek pro start ve třetí nejvyšší domácí soutěži.

„To je pravda. O kolik to bude, k tomu bych se zatím nechtěl vyjadřovat, protože nepůjde o zúžení s devětačtyřicítky na dvacet, ale o postupný proces," poskytl zásadní informace předseda FK Radek Bania.

A co na to Karel Zuna? „I tento zápas mi něco napověděl. Nicméně to bylo podobné jako předchozí sobotní utkání s Chrastavou, v němž jsme si spíš prověřili výkon směrem dopředu než dozadu, takže jsme nezískali takové poznatky, které bychom potřebovali, popřípadě chtěli."

Branky v utkání FK se Štětím zaznamenali Brož (hattrick), Kacafírek (2, zaznamenal navíc hattrick proti Černivi), Kolmistr, Marič a Bubeníček.

A co poznamenala k nepříjemně vysoké porážce někdejší opora slavných vršovických Klokanů, resp. Bomenians 1905, dnes trenér SK Štětí Josef Vinš? „Nepatřím k těm koučům, kteří hledají při podobném debaklu výmluvy všude jinde, než tam, kde skutečně byly. Faktem ale je, že jsme neměli k dispozici hned několik hráčů základní sestavy."

Mojmír Strachota