Všechno přitom mohlo být jinak. Už v páté minutě se totiž po Šragově rohu parádním volejem trefil „pod klacek" stoper Obrtlík. Exligový gólman hostí Václav Marek (Bohemians, Slovácko) právem uznale poklepal po ramenou beka Příhodu, který stihl poslat míč hlavou do bezpečí. Nicméně neuběhla ani minuta a Obrtlík se znovu zapsal do listiny střelců.

Zadáci SK se znovu pochlapili, aby stihli jeho gólovku včas zblokovat. Úvalští však v žádném případě nepřijeli s tím, že by chtěli hrát pouze směrem dozadu. Pokoušeli se o brejky, avšak zkušení zadáci ASK jim toho příliš nepovolili.

První branky se dočkala stovka diváků ve 22. minutě. Zkušený Svátek, který oblékal svého času dresy prvoligových týmů Jablonce, Č. Budějovic se protáhl mezi beky, došlo ke kontaktu, k pádu lovosického hrotového útočníka a sudí Hanyš foukl penaltu. K její exekuci se postavil Šraga: „Znám Markovy kvality i zkušenosti. Proto jsem si uvědomoval, že se musím trefil co nejpřesněji. Vyplatilo se, i když si na balon sáhl. Naštěstí se od konečků jeho levé ruky odrazil na tyč a skončil k naší radosti v síti," popsal svou exekuci autor úvodní branky střetnutí.

Obraz hry se neměnil. Hosté dál pozorně bránili, snažili se zaskočit soupeře dalšími rychlými protiútoky. Těm však chyběla finální přihrávka. Navíc kvarteto zadáků ASK pracovalo spolehlivě. Naopak v 37. min. mohlo dojít k navýšení skóre. To by ovšem musel Svátek využít české uličky, do které nabíhal Faust: „Moje chyba. Měl jsem ho poslat za záda úvalské defenzívy z první," sypal si popel na hlavu jinak nadále nepříjemný forward.

Po přestávce se snažili hosté o vyrovnání. Tím více se otevřel volný prostor pro svěřence kouče Karla Zuny. Po hodině střetnutí z parkety dobré třicítky metrů napřáhl k ráně Schön. Marek na ni nestačil zareagovat. Do cesty se střelci ale postavilo břevno. Na druhé straně se mohlo naplnit omílané: když nedáš, budeš potrestán, což se málem přihodilo. To by ovšem nesměl Pejša pohrdnout stoprocentní možností srovnat krok.

Výše vzpomínané se přece jen naplnilo. To se opět blýsknul příhrou z první Obrtlík na Kočího, který demonstroval, že placka patří k těm nejpřesnějším trefám (2:0). Stalo se tak necelou čtvrthodinu před závěrem utkání. Úvalští se znovu pokoušeli dát alespoň čestný úspěch, ale do jejich pootevřených vrátek s chutí zaběhl střídající Šalda a pro SK tak bylo definitivně vymalováno.

„Tři body zůstaly doma. Jsou o to cennější, že soupeř prokázal solidní herně – taktické kvality. Ne náhodou nám poměrně dlouho trvalo, než jsme se do nich dostali. Škoda, že jsme nevyužili především tří možností otevřít skóre v úvodní čtvrthodince utkání. Na druhé straně jsme SK do ničeho vážnějšího nepustili – až na příležitost Pejši. Sečteno, podtrženo – dali jsme tři góly, a to se počítá,"nechal se po zápase slyšet trenér Karel Zuna.

Jeho protějšek Jaroslav Havrda si shodl s manažerem Alešem Tichým: „Domácí nás potrestali za chyby v obraně. Přesto můžeme litovat toho, že ještě za stavu 1:0 jsme nevyužili možnosti utkání zdramatizovat Pejšou. Objektivně však vzato, Lovosičtí si tři body zasloužili."

Lovosice - Úvaly 3:0

•Branky: 22. Šraga z pk., 76. Kočí, 88. Šalda, ŽK 0:3, poločas 1:0, r. Hanyš, 110.
•Lovosice: Marek – Stejskal, Obrtlík, Procházka, Šraga – Kratochvíl – Holub, Schön, Kočí (77. Šalda), Faust (52. Čížek) – Svátek (65. Svoboda).

Mojmír Strachota