Litoměřice – Utkání 13. kola ČFL přivedlo na místní městský stadion lídra soutěže Viktorii Jirny, která měla před otevřením zápasu na druhý celek tabulky k dobru šest bodů. Záhy se ukázalo, že hosté nevedou soutěž náhodou. Přinutili domácího stopera Suchého k hrubce, kterou s chutí potrestal kanonýr Melechovský.

7.11.2016

FK Litoměřicko - Viktorie JirnyFoto: Radim Tuček

Domácí v žádném případě nerezignovali. Pokoušeli se co nejrychleji vyrovnat. Obrana Viktorie ovšem nepředstavuje žádné „mejdlíčko". Stála na pevných nohou. Směrem dopředu navíc Jirnští nevynechali žádnou příležitost k tomu, aby co nejčastěji otestovali defenzívu FK v čele s gólmanem Pechatým.

Ve 20. minutě se po rohovém kopu trefil Kejha. Co bylo konstatováno o pár řádků výše, platilo i nadále. Svěřenci kouče Litoměřicka Vasil Boeva hledali nadále cestičku před bránu Otáhala. Do přestávky si vypracovali však pouze dvě příležitosti. S těmi ovšem jinak zkušený šuter Šraga nenaložil tak, aby skončily v síti. V poločase byla v obou kabinách pochopitelně zcela odlišná atmosféra.

„Mohl jsem kluky pochválit za jejich optimální herně taktickou odpovědnost," uvedl k první pětačtyřicetiminutovce Václav Hradecký, zkušený kormidelník, který má za sebou posez na nejedné prvoligové lavičce. Jeho protějšek si nebral servítky a především v kabině svým svěřencům zdůraznil: „Musíte zvýšit v osobních soubojích agresivitu, neztrácet přitom navíc herní přehled. Soupeř nás za hrubky právem potrestal, Doufám, že je nebudete opakovat!"

Neopakovali. Naopak se snažili s nepříznivým stavem něco zásadního udělat. To se mohlo povést střídajícímu Faustovi. „Dobře se nám při snížení podařilo odclonit beky SK, takže jsem se prosadil hlavou. Škoda situace nedlouho poté, kdy jsem se před Otáhalem objevil sám. Volil jsem podstřelení, které přečetl a zlikvidoval. Teď vím, že jsem měl spíš balon lehce lobovat," litoval možnosti srovnat na 2:2 autor jediné branky domácích.

„Za druhý poločas už mohu alespoň za dílčí zlepšení hráče pochválit. Projevilo se to ve všech směrech. Škoda, že jsme nevyužili velkou šanci vyrovnat, ale za to nemohu Fausta kritizovat, protože jeho úmysl technicky překonat Otáhala prostě nevyšel," řekl ke střetnutí trenér FK Vasil Boev.

Jeho protějšek Václav Hradecký poznamenal: „Byl to velmi náročný zápas, přesto si myslím, že jsme si tři body zasloužili – především za výkon do přestávky. Po ní se naplnili naše předpoklady, že domácí se pokusí vyrovnat, ale až na dvě, tři zaváhání jsme si už výhru nenechali vzít."

FK Litoměřicko - Viktorie Jirny 1:2

●Branky: 68. Faust – 6. Melechovský, 20. Kejha, ŽK 2:1, poločas 0:2, r. Vaňkát, 200 diváků.
●Litoměřicko: Pechatý – Šimkovský, Suchý, Procházka, Šraga – Kolmistr (59. Veselý), Holub, Grunert (46. Faust) Hanuš – O. Kocourek (72. Šimeček) – Kabele.
●Jirny: Otáhal – Parys, Hruška, Kejha, Čepelák – Vandas, Dubský, Vondráček, D. Kocourek (61. Awuku) – Pokorný, Melechovský.

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte druhé říjnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do ppátku 27. října do 12 hodin.

Litoměřice trápí polétavý prach. Radnice hledá zdroj

Litoměřice – Radnice v Litoměřicích umístila do ulic 12 monitorovacích stanic, které mají prověřit důvody zvýšené prašnosti ve městě. Na zvýšený výskyt polétavého prachu si lidé často stěžovali.

AUTOMIX.CZ / SLEDUJEME ON-LINE

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Předsedkyně ČSÚ: Volební účast ani žádné jiné výsledky dopředu netipuji

Ústí nad Labem - – Necelých dvacet minut po otevření volebních místností dorazila k volební urně na Bukově v Ústí také předsedkyně Českého statistického úřadu Iva Ritschelová.