Ani v posledním kole divizní skupiny B se nehrálo mezi hostitelským FK Litoměřice a Motorletem jen tak pro nic za nic. Domácí se v případě klopýtnutí Neratovic mohli vrátit na třetí příčku, hosté naopak v obdobném případě, při zaváhání Kladna, okupovat příčku pátou.

Od prvních minut si v saharském dusnu soupeři nic nedarovali. Obrany dlouho pracovaly spolehlivě. Ale v 10. minutě se nechal obelstít levý bek FK Hála, čehož využil Faktor. Poslal příhru na volného Pýška, pro kterého nebylo problémem otevřít skóre – 0:1. Radost Pražanů trvala pouhých 24 minut. To nulu na domácím kontě smazal Jakub Novotný.

Hosty v závěru prvního dějství potkalo to, čemu se říká pech z fotbalového pekla, chcete – li smůla. Exligista Vlasta Stožický umí soupeři zahrát na housle. Předvedl je obránci Hájkovi a řítil se zprava z hranice velkého čtverce na zkušeného brankáře Motorletu Foferku. Ten si pokryl levou tyč, ale litoměřický středopolař ví, kde je i v podobné dokonalosti gólmanova slabina – v horním růžku, doslova šibenici, kam Stožický také poslal bombu, které se říká fotbalová paráda.

A ještě jednu parádu zažili příznivci domácích. „Považovali jsme za svou morální povinnost důstojně se rozloučit s naší bezmála sedmiletou oporou – gólmanem Zdeňkem Diveckým," předal Radek Bania jménem vedení FK pozornosti hráči, který ani ve svém pokročilém fotbalovém věku (42 let) neznal pojem absence. „Jinak se nám úvodní čtvrthodinka líbila. Motorlet nepatří k mužstvům, které sledují jediné – hrát pozorně dozadu, zbytečně neinkasovat a z brejků soupeře vyškolit," notovali si manažer FK Jaroslav Zlata s oslavencem.

Druhou půli nemohli Litoměřičtí otevřít lépe než navýšením skóre o dvě branky. Zasloužil se o to Krejza. Nenadsadíme dál ani trochu, když napíšeme, že si Litoměřičtí v tomto čase před Foferkou otevřeli střelnici. Hlavně Tichý stihl během čtvrthodinky předvést, jak lze pálit slepými, i když by sudí Tvrdík s asistentem Kapounem asi byli proti, protože šlo ve dvou případech o postavení mimo hru. V pohodovém tempu se pokračovalo. Hlavně ze strany FK, který nebral žádné ohledy, aby i přes výše zmíněný výprodej Pražany šetřil.

V 76. minutě to totiž už bylo 4:1. To na hranici velkého čtverce čítankovým nártem trefil Foferkovu bránu exligista Pavlíček a sklidil po zásluze ovace bezmála čtyř stovek fanoušků.

Hosté mohli v 76. korigovat Měškou. Ani Víšek však není s prominutím žádné „mejdlo". Veletutovku stihl včasným vyběhnutím zlikvidovat. Nestačil pouze na korekci výsledku, o kterou se postaral Novotný. Ten na straně domácích Míra (zvaný Káča) hosty nešetřil: „Byli zralí na to, abychom je poslali domů s osmičkou," poznamenal pravý obránce i kapitán v jedné osobě, aby trenéři Štefan Knapík s Pavlem Zuzou souhlasili: „Skutečně jsme mohli Motorlet porazit vyšším rozdílem. Teď se ale už těšíme na krátkou dovolenou."

Litoměřice - Motorlet Praha 4:2

•Branky: 34. J. Novotný, 45. Stožický, 47. Krejza, 76. Pavlíček – 10. Pýšek, 85. Novotný, ŽK 2:3, poločas 2:1, r. Tvrdík, 386 diváků.
•Litoměřice: Víšek – M. Novotný, Beran, Svoboda, Hála – Stožický, Rapavý (77. Kleniar), J. Novotný, Krejza (68. Horváth) – Pavlíček – Tichý.