S čím si však příliš, až trestuhodně nepotykali, to bylo zakončení. Jen do přestávky jsme napočítali bezmála desítku možností, jak otevřít skóre. Objektivně nutno přiznat, že ani Litvínovští směrem dopředu nebyli jaloví. Nicméně jejich cit pro zakončení postrádal ledacos z fotbalové abecedy – zejména, co se zpracování míče týkalo.

Nešťastníkem v první půli se stal hrot litoměřické ofenzívy Krejza. Třikrát se ocitl před Pilařem, ale nebylo mu dopřáno. Hostující brankář dobře četl úmysly. Totéž platilo i o ostatních pokusech, pod kterými byli podepsáni levý obránce Dolejška, středopolaři Suchý, Grunert. Tam, kde nestihl zakročit Pilař, objevily se až devítičlenné bloky litvínovské obrany. „Alespoň jednu z možností jsem měl zužitkovat pro klid celého mančaftu," litoval Krejza, aby na druhé straně Zikmund objektivně přiznal: „Trestuhodně jsem bezhlavě napálil balon z dobré parkety pánu bohu do oken."

Po přestávce bylo patrné, že se Litoměřičtí pokusí napravit reputaci. „To se stane jedině, když se kluci polepší v kombinaci z první – přesněji řečeno co se její přesnosti týká," nechal se slyšet šéf klubu, někdejší zkušený praktik Radek Bania. Jak si napravit reputaci ve výše uvedených souvislostech a nekombinovat na pětníku až do vápna výmluvně demonstroval Marič. Kolem něj široko, daleko nikdo. On z dobrých třiceti metrů napálil balon čistým nártem. Jak je Pilař dlouhý, na jeho projektil mířící k levé tyčce nedosáhl – 1:0. „Domácí jsou lepší. Nedivím se, že se konečně už i v koncovce prosadili," přiznal v té chvíli kvality hostiteli někdejší slávistický středopolař, dnes manažer Litvínova Vratislav Havlík.

V 80. minutě mohlo být na straně FK ještě veseleji. To předvedl své individuální schopnosti Pavlíček, který přešel přes tři protihráče a obelstil i vyběhnuvšího litvínovského brankáře. Dva sbíhající spoluhráči z druhé vlny ovšem nedokázali zužitkovat v uklidňující dvoubrankový náskok a obrana hostí se štěstím nebezpečí zažehnala. Poslední desetiminutovka se odehrávala ze strany „chemiků" v duchu, že se jim buď podaří alespoň vyrovnat, nebo odjedou s prázdnou. Jejich smutný osud mohli naplnit hned tři útočníci FK, ale do cesty se jim dvakrát postavil blok, jednou břevno.

„Zaplať pánbůh za to, že jsme se alespoň jednou trefili a body tak zůstaly doma," nehledal výmluvy jeden z nejlepších plejerů střetnutí Vít Pavlíček.

„Když se nedaří v koncovce, nejde o žádnou radost. Na proměňování dobrých možností se musíme víc soustředit, aby to tam klukům padalo. Dřív skórovat by v reálu znamenalo, že bychom podobný zápas odehráli v mnohem větším klidu. Nakonec musíme být rádi za tři body a i za to, že jsme udrželi čisté konto," řekl k duelu domácí trenér Štefan Knapík.

Litoměřice - Litvínov 1:0

•Branka: 63. Marič, ŽK 1:3, poločas 0:0, r. Nehasil, 278.
•Litoměřice: P. Pechatý - M. Novotný, Seidl, Tupý, Dolejška – Suchý (73. Beran), Rapavý (87. Flégl), Grunert, Marič (90. Horvath) – Pavlíček – Krejza (61. Hranička).