Na první nebezpečnější příležitost si museli fandové počkat do 16. minuty, kdy se brozanského Uky po rychlém přenesení hry zbavil kličkou na střed Němeček, ale pálil jen do náruče připraveného Hlaváče. Vzápětí si na druhé straně zkoušel obhodit gólmana Vízka Franc, kolínský strážce tyčí se nachytat nenechal.

Ve 22. minutě stačili hosté přímý kop Pikla vyhlavičkovat z čáry, Kučera pálil o chvíli později jen do brankáře, ale o pět minut později se rozhodlo. Po střetu Pelikána s Veselým nařídil rozhodčí pokutový kop a Brunclík se nemýlil – 0:1. Ve 38. se pokutového kopu po zákroku na Bendu dožadovali i domácí, ale penalta se nekopala.

Zatímco v prvním poločase byl aktivnější hostující tým, ve druhém to byli domácí, kteří určovali tempo. Vysunuli do útoku i stopera Pikla, ale do nebezpečnějších šancí se nedostávali. Tu největší (a tutovou) promarnil v 87. Uka, který hlavičkoval z pěti metrů nad.

„Bylo to utrpěný vítězství. Branku jsme dali z penalty. Navíc jsme postrádali nemocného Štočka, zraněného Jelínka a v průběhu zápasu musel odstoupit také Kouřil. První půle nebyla špatná, měli jsme tam náznaky šancí. Většinu času se ale hrálo uprostřed hřiště. Brozany byly zatažený a čekaly na naši chybnou rozehrávku. Asi třikrát nám utekly, naštěstí z toho nic nebylo. My jsme proměnili penaltu a dostali se do vedení. Po změně stran jsme se zatáhli a výsledek bránili. Byla znát nervozita, protože jsme už potřebovali vyhrát. V závěru měly Brozany tutovku, naštěstí hlavička jejich hráče skončila nad," zhodnotil duel kolínský kouč Tomáš Staněk.

Brozany - Kolín 0:1

•Branka: 27. Brunclík z pen., ŽK 3:3, poločas 0:1, r. Benedikt, 132 diváků.
•Brozany: Hlaváč – Uka, Cibulka, Pikl, Malina – Golovko (46. Nehoda), Franc, Pelikán, Kučera – Šollar, Benda.
•Kolín: Vízek – Hron, Kouřil (24. Biško), Šourek, Nešpor – Němeček (60. Seifert), Šimeček, Brunclík, Kovář (87. Vejr) – Kučera – Veselý (56. Klátil).