Hostitel se nechtěl nechat v žádném směru zahanbit. Od prvních minut naznačoval, že míní potvrdit dobrou fazonu a že nehodlá prodat svou kůži lacino. Do přestávky se toto očekávání mezi bezmála třemi stovkami skalních naplňovalo. A naplnilo i po závěrečném hvizdu, když tři body zůstaly po zásluze doma.

Neuběhly ani čtyři minuty a královodvorský brankář Krček musel do sítě pro míč po parádní trefě Kocourka. Ten demonstroval to, čemu se říká parádní kopací technika. Z postu levé spojky z dobrých 22 metrů napřáhl ke střele čistým nártem po diagonále k levé tyčce. Diváci si s chutí zakřičeli góóól!

O tři minutky později jim však zatrnulo. Kraus, který má zkušenosti z vršovického Ďolíčku, Příbrami, vypálil ze čtyř metrů. Nikdo nepochyboval, že bude srovnáno. „Musím uznat, že se gólman Pechatý svým obdivuhodným reflexem vyznamenal," konstatoval autor pokusu srovnat krok. Ani jeho protějšek se nenudil. Hned třikrát se o to zasloužil Křeček: „Škoda těch příležitostí. Lituji, že jsem z nich alespoň jednu nedal," litoval ofenzivně naladěný domácí středopolař.

V zájmu objektivity je nutné dodat, že hosté zlobili, ale jejich úsilí končilo na dobře organizované defenzivě FK. Srovnáno přece jen mohlo být ve 29. minutě. Po stříleném centru zleva totiž stoper Suchý napálil balon tak nešťastně, že z toho hrozil „vlastenec". Nestalo se tak proto, že se Pechatý vyznamenal opět obdivuhodným zákrokem, za který si vysloužil potlesk diváků.

Po přestávce se obraz příliš neměnil. Hostující svěřenci někdejšího ligisty se ještě více snažili o vyrovnání. Zadní vrátka byla na druhé straně tedy pootevřena.

„Toho dokonale po necelé hodince utkání využil exkrálovodvorský Jiří Kabele. Udělal si ze dvou protihráčů slalomové branky a v koncovce demonstroval to, čím svého času nedával Pepi Bican šanci brankářům k úspěšným zákrokům. Navýšil stav na 2:0 technickou střelou, proti níž byl Krček bezmocný," notovali si někdejší útočník s ofenzivně laděným středopolařem Radek Bania a Jiří Levý.

„Nevím, co bych k zápasu řekl," zlobil se Jiří Sabou patrně na celý fotbalový svět, aby jeho protějšek Vasil Boev byl mnohem sdílnější: „Zápas jsme odehráli po taktické stránce tak, jak jsme si před výkopem řekli. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě proto, že jsme dokázali potrestat chyby soupeřovy obrany. Velmi rád touto cestou děkuji hráčům za jejich maximálně koncentrovaný výkon ve všech řadách."

FK Litoměřicko – Králův Dvůr 2:0

●Branky: 3. Kocourek, 56. Kabele, ŽK 2:1, poločas 1:0, r. Makovička, 253 diváků.
●Litoměřicko: P. Pechatý – Šimkovský, Suchý, M. Procházka, J. Procházka – Hanuš, Grunert, Křeček, Faust (87. Šimeček) – Kocourek (80. Holub) – Kabele (89. Barnat).

Mojmír Strachota