Vědomice si užily báječný fotbalový podzim. Fotbalistky místní Sahary neprohrály v soutěži jediné utkání, třešničkou na dortu byl pohár FAČR, kde jízdu zelenočerných ukončila až prvoligová Dukla Praha, která se ale na postup pořádně nadřela.

Favoritky sice poslala do vedení ve 20. minutě z penalty Senická, po pauze však Sahara začala bourat papírové předpoklady. Ve 47. srovnala, rovněž z penalty, Hoffmannová, za sedm minut už Vědomice vedly po trefě Drátovníkové. Ačkoliv Dukla vzápětí po chybě domácích srovnala, deset minut před koncem se trefila Drátovníková podruhé a Pražankám začalo téct do bot. I tentokrát ale favoritovi pomohlo nedorozumění ve vědomické obraně a Macečková srovnala na 3:3. Domácí pak zachránila Mayerová, která v nastaveném čase vytáhla fantastický zákrok a o postupujícím tak musela rozhodnout až penaltová loterie.

„Škoda těch dvou chyb, kterými jsme soupeřkám darovali dvě branky,“ litoval po zápase předseda klubu Jan Sekera. Bleskurychle však dodal: „Celkově jsem ale s podzimem nadmíru spokojený. V soutěži jsme neprohráli jediný zápas a v poháru jsme vyřadili několik favoritů. Sahali jsme i po postupu přes prvoligového soupeře a i jeho zástupci uznali, že to byl velice těžký zápas.“

Vědomice sice po třech sériích penalt vedly, jenže po pěti pokusech byl stav 4:4, šestá série pak poslala dál Duklu. „Holky do toho daly všechno,“ chválil Sekera. „Hosté sice měli územní převahu a drželi míč. Koneckonců by bylo divné, kdyby se v tomto rozdíl čtyř soutěí neprojevil. Naše hráčky se ale nezatáhly a bojovaly. I atmosféra byla skvělá,“ pochvaloval si předseda domácího oddílu nejen výkon, ale i návštěvu, která překročila stovku diváků. „Když jsme deset minut před koncem vedli 3:2, kulisa byla parádní.“

„Sahara byla úžasná, s každým těžším zápasem naše děvčata ukazují větší a větší sílu," chválil trenér Roman Zeisl. "Za dnešek nic víc, než klobouk dolů. Byl to zážitek, kterému chyběla už jen hromada hráček, trenérů a fanoušků na sobě po vítězné penaltě. Opravdu díky všem hráčkám i divákům."

Hráčky Vědomic mohou být se svým výkonem spokojené, byť nakonec mezi nejlepší osmičku, v níž už byla reálná šance přivítat Spartu či Slavii, neproklouzly.

Sluší se ale připomenout, že ženský fotbal se do Vědomic vrátil po roční přestávce a „nováček“ divize pod novým trenérem Romanem Zeislem předvádí fantastické výkony.

Fotbal ženy, pohár FAČR, 3. kolo:
SAHARA Vědomice – FK Dukla Praha 3:4 PK (0:1, 3:3, -4:5 pen)
Branky: 54. a 80. Drátovníková, 47. Hoffmannová (pen.) – 20. Senická (pen.), 59. Lišková, 85. Macečková.
Rozhodčí: Šulcová. ŽK: 1:1. Diváci: 110.
Vědomice: Mayerová – Hoffmannová, Cankařová, Beníšková, Veselá – Drátovníková, Bednářová, Stehlíková (46. Šiknerová), Mocová – Málková, Vaníková (90. Phillipová)