Mírným favoritem byli domácí, ti byli také od prvních minut aktivnější. Jako první se ale mohli prosadit hosté. Po standardce Špírka nebezpečně hlavičkoval pod břevno Braun. Měsíček konečky prstů stihl míč vyrazit. Za necelou minutu se držel na druhé straně za hlavu Hanuš. Stihl po své střele i dorážku, ale z hranice vápna vypálil nad.

Domácí naplnili očekávání fanoušků krátce po přestávce. Na pokyn asistenta Haleše nařídil sudí penaltu. Ty Šraga umí.

„Vybíhající gólman Jiskry trefil Suchého do kotníku. Byl to jasný pokutový kop," viděl z bezprostřední blízkosti kritický moment šéf FK Radek Bania. Po hodině hry vyškolil obranu hostí Hanuš. Znovu však proti Švihoříkovi neskóroval. Ten opět prokázal reflex. Jeho spoluhráči se snažili smazat manko. Tlačili se směr Měsíček, ale po centrovaných míčích chybělo například Roubalovi přesnější trknutí.

„První půle byla jednoznačně domácích. Po přestávce, kdy jsme zaspali a inkasovali z penalty, jsme se snažili vyrovnat, ale stejně jako domácí jsme se v koncovce trápili," poznamenal kouč hostí Milan Dejmek.

„Pro nás to byl velmi těžký zápas, neboť to byl v pořadí pátý duel ve 14 dnech. Kluci si sáhli na dno, za což jim moc děkuji," dodal trenér vítězů Karel Zuna.

FK Litoměřicko - Jiskra Domažlice 1:0

●Branky: 48. Šraga z pen., ČK 90. Švihořík (D), poločas 0:0, r. Novotný Haleš, Šob, 250.
●Litoměřicko:
Měsíček - Šimkovský, Suchý, M. Procházka, Šraga - Hanuš, Křeček (61. Šimeček), Grunert (81. J. Procházka), Faust - Kocourek (67. Barnat) - Kabele (86. Holub).

Mojmír Strachota