Svěřenci Přemysla Bičovského a Vlastimila Calty se po vysoké porážce 0:5 na hřišti Motorletu snažili vše odčinit ziskem tří bodů a měli k nim opravdu blízko. Koncovka je však prokletím fotbalistů vedoucího celku tabulky.

Již v páté minutě prostřelil brankáře Malinu Divecký, střele se však postavila do cesty tyč. Úvodní desetiminutovka nabídla tři velké příležitosti, když po Diveckého střele vypálil z přímého kopu z 20 metrů Kozák a domácí gólman Vacho se musel hodně natahovat, aby míč vyrazil na rohový kop.

A po následné akci zamířil mimo tyče z výhodné pozice Šollar. Po půlhodině hry postupoval sám na gólmana Malinu Cibulka, se střelou se však ukvapil a mířil pouze do vybíhajícího strážce tyčí.

Branky se domácí dočkali krátce po přestávce, když obrana nedovoleně zastavila Diveckého a k penaltě se tentokrát postavil Verbíř. A zkušeně si počkal až Malina riskne stranu a doprostřed branky vstřelil první branku Brozan v jarních odvetách.

Zvýšit vedení mohli Divecký a Marič, ale nakonec se radovali hosté. Neratovice dostaly výhodu trestného kopu z 25 metrů od branky po „faulu," který viděla pouze rozhodčí Kramlová.

Míč skončil těsně před vápnem na ruce hráčů stojících ve zdi. Po další standardce trefil střelec opět bránící hráče, ale po odrazu už kulatý nesmysl propasíroval do sítě Kozák. Utkání tak skončilo remízou a rozhodnout musel penaltový rozstřel.

„O zisk tří bodů jsme se připravili sami. Měli jsme čtyři vyložené šance, ovšem využít jsme je nedokázali," kroutil po utkání hlavou domácí kouč Přemysl Bičovský a pokračoval: „A navíc jsme v závěru inkasovali po trestném kopu, ale osobně jsem tam při prvním trestňáku žádný faul neviděl. Utkání však bylo kvalitní. Hlavně v prvním poločase a zásluhu na tempu měly oba celky. Chtěli jsme po prohře na Motorletu získat tři body. Využít šance, tak jsme je měli na kontě. Mohlo to vyjít. Ovšem co my dokážeme zahodit…"

Domácí trenér v utkání ani jednou nestřídal. „Měli jsme připravené hráče, ale v závěru jsme inkasovali branku, a tak z toho sešlo a na hřišti jsme ponechali hráče, kteří kopou penalty," vysvětlil Bičovský fakt, že Brozany odehrály zápas s jedenáctkou hráčů.

„I když se potkaly dva týmy ze špičky, tak v jarní tabulce se řadí ke spodku," připomněl čekání obou týmů na tříbodovou výhru v odvetách trenér hostujícího týmu Jiří Kafka. „I tak se ale hrál oboustranně dobrý fotbal nahoru dolů. Při třech vyložených šancích domácích v úvodní čtvrthodině jsme měli štěstí, pak jsme se ale zvedli a měli tutovku Weinerem. Dobře jsme začali i druhý poločas. Po inkasovaném gólu jsme domácí zamkli na jejich polovině a vůlí po gólu se nám podařilo srovnat. V penaltách jsme tentokrát neměli štěstí."