Přípravu na nový ročník zahájil manažer Ján Kudlička, který také poděkoval hráčům za úspěšnou sezónu. A tak jako před začátkem každého přípravného období se na trávníku objevili fotbalisté, kteří budou bojovat o šanci zahrát si v třetí nejvyšší fotbalové soutěži.

„Jsou zde Müller, který hrával za Aritmu a Ovčáry, Hrubý ze Sokolova, který by u nás chtěl působit, trojice hráčů roudnické VOŠ Hemr, Konečný, Šesták a oslovili jsme i hráče, kteří hostovali v jiných oddílech a do přípravy by se měli zapojit Kalous, Jakub Kühn, Gabriel a Hrebinka. A příprava rozhodne o tom, koho si v týmu necháme," dodal Ján Kudlička.

Z kádru, který vybojoval postup chyběl na hřišti pouze Divecký a Benda, který ale vše sledoval z hlediště. „Radka Diveckého jsem měsíc neviděl a nevím, co je s ním, i když si myslím, že ČFL už je na něho dost vysoká soutěž. A Benda je zraněný," vysvětlil Přemysl Bičovský, který se dočkal i posílení posílení v trenérském realizačním týmu, kam přibyl Petr Čermák, bývalý hráč České Lípy, Slavie, Brna či Ústí, který v Brozanech končil svou hráčkou kariéru. A brozanský kormidelník Bičovský nezakrýval spokojenost.

Dovolená skončila, co dodat k minulé sezóně?
Podařilo se nám vše dotáhnout do úspěšného konce, tudíž musíme být spokojeni.

Po odehrání první poloviny soutěže se zdálo, že je o postupujícím rozhodnuto, ale jaro přineslo problémy?
Postoupili jsme díky vynikajícím výkonům na podzim. V odvetách už jsme náskok spíše hájili. Na jaře odešel do Teplic Potočný, zranil se Benda a nehrál už ani Gnahoui, čímž nás „odešlo" třicet branek, a to se někde muselo projevit. Navíc jsme v zápasech s Chomutovem, Libiší, Neratovicemi a Kladnem neproměnili pokutové kopy. Pokud bychom byli úspěšní, tak mohl být boj o postup rozhodnutý již dříve.

Česká fotbalová liga bude mít nakonec dvacet účastníků.
Pro takovou soutěž je zapotřebí mít alespoň osmnáct vyrovnaných hráčů. Na podzim se bude hrát třikrát ve středu, počítají se tady žluté karty, a tak je potřeba, aby hráči, kteří budou na lavičce, byli rovnocennou náhradou.

Mistrovské boje zahájíte na vlastím hřišti?
Nejprve hostíme Písek a pak nás čeká cesta do Domažlic. Uvidíme, jak vstup do soutěže zvládneme.

Některé týmy však hrají v dopoledních hodinách, to zřejmě znamená cestu na utkání den předem?
To by bylo finančně moc náročné. Zvolíme variantu dřívějšího vstávání, počítali jsme to a nejdelší cesta potrvá tři hodiny.

Zahájili jste přípravu a už v úvodu čekají přípravné duely, nejprve Souš a v sobotu Modlany?
Chtěli jsme to tak, hráčů je hodně a zápas je lepší než trénink. Navíc Souš i Modlany mají kvalitní kádry se spoustou zkušených fotbalistů a to bude pro hráče dobrá prověrka.

Tím, že povedete Brozany v ČFL, zkompletujete svou bilanci trenéra, která vedl týmy od I. A třídy ve všech soutěžích?
Tak to je pravda, vedl jsem týmy v I. A třídě, v krajském přeboru, divizi, první a druhé lize a ČFL mi vlastně jediná chyběla.