„Potřebovali jsme dneska vyhrát, abychom si trošku pomohli v tabulce, a to se nám podařilo, i když se vítězství rodilo těžko," uvedl trenér Kolína Ladislav Bobek.

„Není moc co hodnotit, protože jsme prohráli dva nula," řekl po utkání trenér Brozan Petr Čermák.

Jako první se o slovo přihlásili hosté. Müller však z dobré pozice mířil těsně vedle. Pak se postupně čím dál častěji připomínali domácí. Jenomže pokaždé proti nim stál výborný gólman Starczewski. Nejprve se vytáhl proti Biškovi, poté si poradil i s pohotovou střelou Valenty a po půl hodině hry zachraňoval situaci po Veselého dravém průniku.

S blížícím se koncem první ho poločasu daly o sobě vědět i Brozany. Pokus Šollara skončil na tyči a po hlavičce Bittengela musel brankář Vízek na zem.

„Měli jsme gólové příležitosti a chtěli jsme rozhodnout co nejdřív, aby se nám pak hrálo lehčeji. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branky," litoval Bobek.

Litovat neproměněných šancí nakonec nemusel. Jeho svěřenci totiž ani po přestávce se střelným prachem nešetřili. Pokus Vencla sice ještě brankou neskončil, situace z 53. minuty už gólová byla. Právě Vencl se prodral do vápna, kde ho nedovoleně zastavil Uka. Rozhodčí Šedivka okamžitě ukázal na penaltový puntík. Na značku pokutového kopu si postavil míč Brunclík. Desetileté zkušenosti z vyšších soutěží zužitkoval. Proměnil. O chvíli později mohl přidat pojistku Kouřil, úspěšný ale nebyl. Míč poslal mimo.

Kolín se dočkal až patnáct minut před koncem. A z krásné akce. Veselý zatáhl na levé straně míč do vápna, kde si ho přebral Seifert, který následně našel Kučeru, jenž ukázal svoji vytříbenou kopací techniku. Balon placírkou uklidil k tyči.

„Ve druhé půli jsme tlak trošku zesílili, přidali na důrazu a ty góly jsme vstřelili. Takže zaplaťpánbůh za výhru. Nyní je to třeba potvrdit v neděli s Pískem," dodal Bobek.

„Chtěli jsme hrát na brejky a trošku zorganizovat hru. Pak jsme ale udělali chybu a následovala penalta. Následně jsme otevřeli hru a dostali druhého góla. Domácí vyhráli zaslouženě. Byli víc na míči a proměnili to, co měli. A to nás ještě gólman třikrát v první půli podržel," dodal Petr Čermák.

Kolín - Brozany 2:0

•Branky: 53. Brunclík z PK, 75. Kučera, ŽK Valenta, Tvrzník Uka, Grunert, Bittengel, Olejník, poločas 0:0, r. Šedivka, 100.

•Kolín: Vízek - Kouřil, Biško, Vencl, Nešpor - Jelínek, Brunclík (85. Šourek) Bláha (77. Tvrzník), Kučera (83. Linhart), Valenta (61. Seifert) - Veselý (87. Vejr).

•Brozany: Starczewski - Pelikán (51. Vlasák), Olejník, Uka, Hrubý - Bittengel, Grunert, Stehlík (72. Verbíř), Šollar - Müller, Benda.