Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Velvary – Brozany potvrdily ve Velvarech, že jsou venku remízovými králi. Z hřiště nováčka si po plichtě 1:1 odvezly dva body za vítězství v rozstřelu a po polovině soutěže jim patří druhá příčka.

22.11.2016

Velvary - BrozanyFoto: Milan Richtr

Pro domácí je bod málo. „Před utkáním bych ho asi bral, vzhledem k průběhu, kdy jsme hráli proti deseti, je však málo," řekl brankář Velvar František Marek a litoval začátku, kdy už ve čtvrté minutě nezvládli domácí situaci po rychle rozehraném vhazování soupeře na polovině hřiště, po kterém se před něj dostal Šollar a otevřel skóre.

„Měl dost času na to, aby se podíval a uklidil to," povzdechl si gólman s tím, že jinak měl minimum práce. „Škoda, že Budějský nedokázal v závěru vstřelit druhý gól, měl na to dvě možnosti," posteskl si Marek.

Byl to však právě velvarský záložník, který z penalty nařízené za ruku vyrovnal na 1:1. To už byli Severočeši v deseti potom, co jejich kapitán Cibulka fauloval unikajícího Chrobáka.

Předseda Slovanu David Vedral měl před utkáním ze soupeře velký respekt. Po závěrečném hvizdu však měl pocity podobné Markovým. „Brozany mě vůbec nepřesvědčily. Nejaktivnější byl jejich trenér Němec na střídačce, který pořád kritizoval rozhodčí a vlastní hráče ne," řekl na adresu fotbalového internacionála a nechápal, proč se mu říká Němej. „Byli jsme lepší, měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. Oni měli jedinou a dali ji. O tom to je," řekl velvarský boss.

V rozstřelu ve čtvrté sérii oba týmy selhaly, rozhodlo se v šesté, kdy brozanský Lipš lapil pokus Ludvíka, který neuspěl na podzim už podruhé.

„Teď už jsme zachránění," začal s nadsázkou ohlédnutí za duelem brozanský vedoucí Ján Kudlička. „Ale vážně, ještě, že už je konec. Teď už ty zápasy nemají s fotbalem moc společného, především kvůli terénům. Domácí jezdili, dřeli, po vyloučení Cibulky nás i zatlačili. Kopali strašně moc standardek, my jsme se za půlku ani nemohli dostat, praporky asistentů byly pořád nahoře. Ovšem zvládli jsme to, na podzim jsme v devadesáti minutách neprohráli."

Velvary – Brozany 1:2 np

●Branky: 72. Budějský – 4. Šollar, ŽK 0:3, ČK 58. Cibulka (Brozany), poločas 0:1, r. Řeháček, 150.
●Brozany: Lipš – Franc, Dunderovič, Cibulka, Bubeníček – Marič (74. Bittengel), Studecký, Zadina, Hajdarevič (61. Stehlík), Šollar – Benda (90. Hajro).

Autor: Ladislav Pokorný, Jiří Nagy

22.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
Sex Culomets.

Duo Sex Culomets říká: Kulomety jsou víc než pistole

70

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Stadion má jen bod, dva uletěly s Jestřáby

Litoměřice - Hokejistům litoměřického Stadionu domácí duel 15. kola WSM Ligy nevyšel podle představ. S Prostějovem získali pouze jeden bod, když podlehli 2:3 po prodloužení.

Litoměřice - Ředitelství silnic a dálnic slibuje, že další rekonstrukce se obejde bez uzavírek. Silničáři uzavřou jednu stranu chodníků.

Děčín - Kam po základce? Několik desítek středních škol a učilišť přijelo v úterý do děčínského nákupního centra Pivovar, kde se konala tradiční přehlídka Škola Děčín. Na akci nechyběly ani školy z Litoměřicka.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.