Lounští se od první minuty uzavřeli do své pozorné, nezřídka devítičlenné obrany. Tím není ani náhodou řečeno, že váleli pouze „zanďoura". Naopak využívali každou vhodnou herní situaci k brejkům. Při těch patřil k nejpilnějším Dominik Nobst. Ovšem do poločasu se toho před gólmany Markem ani jeho protějškem Pokorným příliš neudálo. Do jediné obrovské šance se na straně hostitele dostal jen Svátek. Z očí, do očí Pokornému však ztroskotal na pohotovém házenkářském zákroku, kdy lounský brankář stihl reflexivně zareagovat špičkou levačky na placku ala Bican.

Hned po návratu mužstev na pažit se mohlo skóre změnit v 51. minutě. Přes tři zadáky ASK se jako lasička protáhl Nobst. Neukvapil se ani s příhrou. Tou našel nepokrytého Bednáře, ale ten si se zakončením nepotykal. Obranný zákrok stopera Obrtlíka následoval v pravý čas. Na druhé straně mohlo být v rozpětí necelé desetiminutovky veselo hned třikrát. V 62. reklamovali domácí hraní rukou, ale sudí penaltu neodpískal. Za pět minut na to odmítl reparát znovu Svátek. Střílený centr zleva z kopačky Obrtlíka poslal vysoko nad.

Ono omílané, když odmítneš tutovky, zapláčeš krutě nad výsledkem, se naplnilo. Byl to totiž znovu ofenzivně naladěný Nobst. Pro tentokrát si vybral nabízejícího se Koubka. Ten protihráčům v Komenského duchu demonstroval metodu názornosti, že placírka je velkým nebezpečím, pakliže ji celou plochou dobře jeden trefí. Ten jeden se jmenoval Koubek: „Lehce jsem si sice na balon sáhl, ale gólu jsem zabránit nedokázal," popsal vedení Loun brankář ASK Marek.

„Ta nabídka seběhnout zleva, udělat si rozhozenou obranu, se mi nabídla na zlatém podnose. Ustál jsem i třetí kličku. Ignoroval jsem i pokyn jednoho z našich fandů: Lehni. Kdybych ho poslechl, možná bych tak získal výhodu penalty pro nás, ale volil jsem mnohem raději jistotu a dík Lubošovi (čti Koubek) jsme ji nakonec přetavili v nečekané tři body," neskrýval radost ze své gólové příhry Nobst.

Když odmítli v závěrečném tlaku Lovosičtí tři slibné možnosti alespoň srovnat (tu největší měli v 76 . min.), mohl zjevně spokojený kouč hostí Pavel Schettl konstatovat: „Balon je skutečně kulatý, jinak si nelze naši výhru s mírnou nadsázkou vysvětlit. Musím kluky pochválit na kopec bojovnosti, srdíčko, takže i proto jsme dokázali jako poslední udolat prvního."

„Jestliže máme třikrát balon na brankové čáře a neproměníme ani takové příležitosti, pak k tomu mohu pouze říct, že jsem rozčarovaný – stejně jako z výkonů některých svých svěřenců," ohlédl se za duelem kouč ASK Karel Zuna.

Lovosice - Louny 0:1

•Branka: 69. Koubek, ŽK 1:4, poločas 0:0, r. Šimeček, 100.
•Lovosice: Marek – Stejskal, Obrtlík, Procházka, Šnirc (46. Faust) – Šalda (56. Čížek), Schön (76. Kočí), Kratochvíl (68. Svoboda), Holub, Šraga – Svátek.

Mojmír Strachota