Brozany byly od prvních minut aktivnější a brzy musela Boroschová na brankové čáře likvidovat nebezpečný roh Puravcové. O minutu později se prosmýkla za obranu domácí Mikinová, ale její střela skončila mimo tyče. V páté minutě se poprvé měnilo skóre, a to když se odraženého míče zmocnila Jurková a přesnou střelou nedala Boroschové šanci – 1:0. O pět minut později se měnilo skóre podruhé. Na aut si seběhla Jurková, jejíž přesná přihrávka našla na vápně Mikinovou. Ta bez problémů zvýšila vedení Brozan.

Ve dvanácté minutě o sobě daly poprvé vědět i hráčky hostujícího celku, které se dostaly k zahrávání rohového kopu. A v 18. minutě se Kostomlaty nepřesnou kombinací zahnaly až na svou polovinu hřiště. O pár minut později se brozanské dívky pokusily zahrát roh podobným způsobem. Brůnová rychle rozehrála míč na Pomijovou, jejíž následný centr našel ve vápně Mikinovou, která ale hlavou zamířila nepřesně. Ve 26. minutě se měnilo skóre potřetí, když se samostatnou akcí blýskla Veselá – 3:0.

Ve 36. minutě už to bylo 4:0, svůj únik totiž proměnila Brůnová. Třicátá osmá minuta přinesla pokus hostujících dívek o zkorigování výsledku. Jejich šanci ale s přehledem zneškodnila domácí brankářka Plašilová. V téže minutě zahrávaly Kostomlaty i standardní situaci. Nepřesná rozehrávka ale skončila po zásahu brozanské obrany za pomezní čárou. Pět minut před koncem prvního poločasu se ještě dostala do samostatného úniku z poloviny hřiště domácí Jurková, které ale na přesnější zakončení nezbyly síly.

Hned v úvodu druhé půle utnula včasným vyběhnutím kostomlatskou šanci Plašilová. V 51. minutě se pokusila hostující Rothová překvapit domácí brankářku střelou z dálky, ta byla ovšem jen z kategorie propagačních. O dvě minuty později se tedy o slovo přihlásila domácí Varunkiv a přesnou střelou poslala míč do šibenice – 5:0. Pak dostaly brozanské hráčky výhodu volného přímého kopu. K míči se postavila Puravcová, jejíž střelu brankářka jen s velkým úsilím vyrazila do bezpečí.

Od 60. minuty začaly hráčky Kostomlat přebírat otěže zápasu. Samostatná akce Vránové, ani střelecký pokus Havlíkové ovšem brankou neskončily. Poté si však vybrala slabší chvilku Plašilová, jejíž špatnou rozehrávku zužitkovala Vránová a pohodlně skórovala. Jen o pouhé tři minuty později se kolem domácí obrany prosmýkla Havlíková a nedala Plašilové šanci – 5:2. S přibývajícím časem přibývalo i mnoho nepřesností na obou stranách, a tak za zmínku stojí už jen branka Kostomlat z 83. minuty. K přímému kopu se postavila Zimmermannová a nechytatelnou střelou pod břevno dala výsledku konečnou podobu 5:3.

Brozanské dívky se ještě v závěru utkání pokusily o kosmetickou úpravu výsledku z volného přímého kopu. Hostující brankářka Boroschová byla ovšem proti, a tak střelu Puravcové, která mířila do šibenice, bravurně vytěsnila mimo tyče.

SK Sokol Brozany – FK Stavoren Kostomlaty 5:3

Branky: Jurková, Mikinová, Veselá, Brůnová, Varunkiv – Vránová, Havlíková, Zimmermannová, ŽK 1:0, poločas 4:0, r. Starý, 80.
Brozany: Plašilová – Klugová, Puravcová, Petra Gabrielová, Richterová – Varunkiv (60. Pavla Gabrielová), Mikinová, Veselá, Malířová (46. Brožíková) – Brůnová, Jurková.

Milan Richtr