Rovné – Hrobce 3:1

„Mohu tentokrát kluky pochválit. Přistoupili totiž k derby s maximálním nasazením a hlavně herním soustředěním. Zaskočili jsme tak svého soupeře, který ovšem nepatřil ani zdaleka k tak špatným, jak by někdo mohl odvozovat z výsledku. Hosté se totiž prezentovali ve velmi dobrém světle. Nicméně my jsme mu toho směrem dopředu moc nepovolili. V obráceném gardu jsme to byli naopak my, kdo si vytvářel šance a dostal se do vedení. Přesto jsme stihli další tři velké možnosti ještě do přestávky zahodit. Naštěstí toho Hrobečtí nedokázali využít, respektive nás za výprodej potrestat. Jak jsem už řekl, přičiněním našich zadáků, kteří zbytečně nechybovali,“ pochválil svěřence trenér Podřipanu Petr Lédl.

„Mohu jen domácím poblahopřát k jednoznačnému vítězství. K ničemu vážnějšímu nás nepustili. Práce Petra Lédla, jeho hráčské zkušenosti, dobře poskládaná základní sestava, zejména pohyb bez míče a hlavně zrychlení pohybu útočné dvojice Lédl ml. – Řezáč směrem k naší bráně – to vše se projevilo. Jsem ale rád, že naše vystoupení nebylo z pohledu Petra zase až tak nulové. Na tento duel jsme se přitom moc těšili, předem si řekli, odkud hrozí nebezpečí, ale Roveňáci nás v podstatě nepustili k naší kombinační hře,“ smekl kšiltovku kouč poražených Jaroslav Popper.

Ani slovíčkem nehledal výmluvy, že mu ze základní sestavy chyběly hned tři opory, a to vedle zkušeného Austa také Krpeš a ofenzivní Klouček.

Branky: Horna, Šámal, Lédl ml. – Štorc, ŽK 1:2, poločas 2:0, r. Benda, 100.
Rovné: Krauskopf – Vilánek – Brůža (64. Boura), Horna, Týle – Kouba, Kulik, Šámal, Konečný – Lédl ml., Řezáč (78. Cuchý).
Hrobce: Popper – Štorc, Hančl, Jakubec, Husar – Rubeš, Samseli (47. M. Šafránek), Červenka, Henych – Hubálek, Šimek.