Poslední bod vydřeli v domácím utkání s Křešicemi, v penaltách měl v šesté sérii navrch soupeř. „Bylo to těžké, hrálo se nadoraz," prohlásil po zápase sekretář Mojžíře Josef Kolankiewicz.

V případě výhry by se hosté z Křešic dostali na desáté místo před Mojžíř. To domácí odmítli. „Chtěli jsme bod. Pomohl nám stoper z béčka Jan Učeň, který situaci zvládl.

Už v sedmé minutě hodil Valenta dlouhý aut a Král hlavičkou zavěsil," popisoval Kolankiewicz. Horké chvíle obstarával obraně Mojžíře hlavně Lepič, který srovnal po přetaženém centru. „Pak nepochopitelně hlavou minul Král, to byla škoda. Do vedení jsme šli po prudkém centru, který zapadl do brány," vyprávěl sekretář. Jenže slabší chvilku si obrana Mojžíře vybrala těsně před přestávkou, po špatně odvráceném centru se míče zmocnil Espinosa a nechytatelnou ranou vyrovnal.

Museli dotahovat

„Navíc jsme měli špatný úvod druhého poločasu, ještě jsme byli v kabině a Křešice šly poprvé v utkání do vedení. Naštěstí jsme hned za minutu oplatili stejnou mincí, oblouček Valty skončil mimo dosah brankáře," ulevil si Kolankiewicz.

Od té chvíle si oba týmy pečlivě hlídaly své vydobyté pozice, a když Sládečkovu parádní trefu zneškodnil stejně tak vynikajícím zákrokem brankář Větvička, skončilo sobotní utkání smírným výsledkem. „Bylo to zasloužené, měli jsme sice více šancí, ale soupeř byl hodně motivovaný. V šesté sérii penalt se neprosadil Vitásek, za Křešice nezaváhal Suchánek a hosté tak získali o bod navíc," uzavřel hodnocení Kolankiewicz.

Baráž o udržení však domácí ani hosty nemine.

Mojžíř - Křešice 3:4 pk

Branky: Král, Cigánek, Valta - Espinoza 2, Lepič, rozhodující penalta Suchánek, ŽK 1:2, poločas 2:2, r. Husar, 210.
Křešice: Větvička - Suchánek, Cibulka, Patka, Tirdil - Kučera, Espinosa, Faust, Rusý - Satran, Lepič.