Ten se ale nekonal. Domácí po hodině hry prohrávali 2:3 a zápas se nedohrál pro inzultaci pomezního rozhodčího!

„Dostali jsme třetí gól z jasného ofsajdu. Náš stoper Polák to nevydržel a šel si to osobně vyříkat s pomezním sudím. Strčil do něj a bylo po zápase. Samozřejmě s takovým jednáním nesouhlasíme, je to selhání jednotlivce, na druhou stranu ale musím říct, že výkon rozhodčích byl opravdu tragický," nechal se po utkání slyšet hrající trenér Svádova Václav Vodehnal.

První kontroverzní rozhodnutí přišlo na začátku zápasu. „Už v páté minutě nám neuznali jasný gól a po strkanici ještě vyloučili Nováka. Hráli jsme o deseti, ale přesto jsme šli do vedení zásluhou Nesvadby," vyprávěl Vodehnal.

Jenže soupeř prahnoucí po postupu do B třídy brzy odpověděl. „Poté přišel další přehmat rozhodčích, kteří neodpískali pokutový kop a situaci nepochopitelně vytáhli z vápna. Z následného přímáku se ale trefil Blaško a opět jsme vedli. Krátce před přestávkou jsme ale z rychlého protiútoku inkasovali."

Ve druhém dějství už toho k vidění mnoho nebylo. Rozhodčí nejprve udělili v rozmezí tří minut dvě žluté karty Blaškovi a hráli jsme v devíti. A pak přišel ten gól z ofsajdu," připomněl Vodehnal, za co si pomezní sudí vysloužil „strkanec".

Zápas byl předčasně ukončen a postup mohli začít slavit hosté. A derniéra Svádova v krajské soutěži skončila pořádným trapasem. „Teď budeme čekat, jaký dostane Polák trest. Klub snad potrestaný nebude. Sestup je pro nás velké zklamání, ale je odrazem sezony. Podzim jsme zpackali, když jsme uhráli jen sedm bodů. Budeme hrát okres, kádr zůstane pohromadě, tak se chceme pokusit o rychlý návrat. Hrajeme to pro zábavu, život jde dál."

Mnohem spokojenější byl logicky hostující kouč Jiří Bohm. „Měli jsme sice solidní náskok z prvního utkání, ale tentokrát jsme dobře nehráli. Poločas skončil 2:2, ale ten výkon kvalitní opravdu nebyl. Zápas byl ukončen někdy kolem 60. minuty, kdy domácí stoper docela fest vrazil do pomezního. Dostali jsme se tedy do I. B třídy. Ani nevím, po kolika letech to bude. Ta sezona byla hodně dlouhá, navíc za chvíli je los nové. Už bychom potřebovali oraz." Velké změny se v kádru očekávat nedají. „Máme mladý mančaft, měl by zůstat pohromadě. Jestli posílíme, tak jen minimálně."

Svádov - Libochovice 2:3 nedohráno

Branky: Nesvatba, Blaško - Musil, O. Hudik, M. Hudik, ŽK 3:3, ČK Novák, Blaško (Svádov), poločas 2:2, 60. První zápas 2:6, postupují Libochovice.
Libochovice: Netolický - Zůna, Ellman, Chlouba, Jopa - Hoření, Menhart, Košťál, M. Hudik - Musil, O. Hudik.