„Každý důvod ke sportu je ten správný," říká hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s tím, že si všichni plně uvědomují, že dnes existuje celá řada možností, jak trávit volný čas. „Například stále rychleji se vyvíjející technologie, kterým mladí často více rozumí než my, dospělí," říká dále hejtman. Podle něj je třeba právě fotbal, který je nejrozšířenějším sportem světa v jeho úsilí o nové mladé hráče podpořit.

„Dá se hrát všude, finančně je méně náročný, než jiné sporty," dodává Bubeníček, který sám je bývalým hráčem a v současnosti velkým fandou fotbalu.
Akce nazvaná Září – měsíc náborů se uskuteční celkem desetkrát v sedmi okresech kraje. „Stejný projekt proběhne po nás také v dalších krajích republiky. Doba, kdy děti samy chodily a hlásily se dávno pryč, proto chce fotbal na situaci reagovat a zajímat se o budoucnost," říká Josef Tancoš, předseda Ústeckého krajského fotbalového svazu. Ten také doplňuje, že fotbal dnes již není jen o klucích. „Nábor se týká i děvčat, protože ženský fotbal má dnes v Evropě i ve světě velký ohlas," dodává Tancoš.

Podle Jana Štefka, profesionálního trenéra mládeže, fotbaloví činovníci v Ústeckém kraji akci uchopili trochu jinak. „Namísto sedmi akcí, jsme se rozhodli pro deset s tím, že v oblastech, kde jsou problémy s mládežnickou základnou, nebo v okresech, kde jsou dvě větší města na stejné úrovni, budeme nábor opakovat. Věřím, že dětí přijde co nejvíce," informoval Štefko s tím, že rodiče budou informováni formou letáčků, které budou s potřebnými informacemi o termínech a tím, co si mají děti přinést sebou, distribuovány do základních a mateřských škol. Děti, které přijdou na nábor, obdrží trička, balónek nebo náramek.  Každá akce bude mít své patrony v podobě profesionálních prvoligových nebo druholigových fotbalistů.

Série náborových akcí začíná ve středu 10. září v Děčíně na stadionu Junioru Na Máchovce od 15.30 hodin. Postupně se uskuteční v Chomutově, Lovosicích, Teplicích, Žatci, Mostě, Varnsdorfu, Ústí nad Labem, Lounech a nakonec v Litoměřicích.

Harmonogram jednotlivých náborových akcí:12. září: ASK Lovosice, fotbalový stadion, od 16.30 hodin.
26. září: FK Litoměřice, fotbalový stadion, od 16.30 hodin.