Domácí sice nezahájili špatně, ale postupem času přebírali iniciativu hosté. Na hře Bezděkovských byla patrná neúčast dvou útočníků, tedy O. Čížka a Veleby. Ve 37. minutě si na uličku Dolejšky naběhl Šikl a poprvé překonal Sailera. A před odchodem do kabin znovu dvakrát zahrozili svěřenci Jaroslava Zlaty.

Těm vyšel vstup do druhé části. Už ve 49. minutě totiž střela Smetany skončila podruhé v bezděkovské brance. A v 60. minutě už to bylo 0:3 po pokusu Grunerta. O deset minut později zahrozili i domácí, ale hlavička Čížka po standardce Joba mířila nad. A i když s problémy, přece jen si Vágner, který už ve 21. minutě vystřídal zraněného Diveckého, poradil v 80. minutě s dalekonosným přímým kopem Joba. Poslední slovo měli Litoměřičtí. Těsně před závěrečným hvizdem přidal jejich čtvrtý gól Dolejška.

„Bylo to klasické i bojovné derby, jaká jsou tady všechna. Kluci k tomu přistoupili dobře, nebáli se chodit do soubojů. Důležité bylo, že se nám podařilo dát první branku. Pokud by tomu bylo naopak, ten zápas mohl vypadat jinak. Po změně stran jsme přidali dva slepené góly, hráči se uklidnili a pak už předváděli celkem dobrý fotbal. V závěru už to bylo v naší režii," poznamenal po duelu předseda vítězného týmu Radek Bania.

V duelu mezi SK Mondi Štětí a Litvínovem se poprvé měnilo skóre po standardce Stejskala, na kterou si naběhl Šmidrkal. Ve 21. minutě už to bylo 2:0. Domácím znovu vyšla standardní situace a hostující gólman lovil míč po střele Stejskala podruhé. Ohánět se musel i Duník, který několikrát Štětské zachránil.

V úvodu druhého poločasu ale už inkasoval po střele Husáka. O pět minut později dostal výhodu pokutového kopu po zákroku na Rejmana Stejskal a Štětí opět vedlo o dvě branky. Litvínov, který po penaltě cítil křivdu, ale utkání nezabalil. Čtvrthodinky před koncem snížil a až do závěrečného hvizdu byl nebezpečný.

„Soupeř přijel docela pozdě, takže na začátku mu chvíli trvalo, než se dostal do hry. My jsme začali poměrně slušně, měli jsme kromě těch gólů i nějaké další šance. Jenže pak nás asi vedení ukolébalo a ve druhém poločase byl Litvínov lepší. I když to podle tabulky nevypadá, hraje podle mě jeden z nejlepších fotbalů v soutěži. Má mladé a běhavé mužstvo, to nás pak přehrávalo i fyzičkou. Tohle bylo hodně šťastné vítězství," přiznal domácí kouč Jaromír Kala.

Bezděkov – Litoměřice 0:4

• Branky: Šikl, Smetana, Grunert, Dolejška, ŽK 2:2, poločas 0:1, r. Borovec, 130.
• Bezděkov: Sailer – Čámský, J. Čížek, Matoušek, Řezníček – Krása (80. Čaněk), Job, Andres (75. Nebeský), Hála – Pištora, Adelt (81. Mrázek).
• Litoměřice: Divecký (21. Vágner) – M. Novotný, Novák, Kocman, Smetana – Rapavý, Holly (67. Tomášek), Grunert, Dolejška – Hruška (72. J. Novotný), Šikl.

Štětí – Litvínov 3:2

• Branky: Stejskal (jedna z pen.), Šmidrkal – Husák 2, ŽK 3:3, poločas 2:0, r. Mydlář, 230.
• Štětí: Duník – Ransdorf, Tůma, Šmidrkal – Kala, Kucler, Stejskal, Mencl (61. Cibulka), Tichý (72. Peterka) – Rejman, Remenec (89. Slanička).