Nejvyrovnanější duel se hrál v Mostě, kde se Štětí ujalo v první půli vedení díky Petru Fischerovi. Domácí však ještě do půle srovnali, v závěrečné desetiminutovce pak rozhodli o svém triumfu.

„Klasický první přípravný zápas. Sice jsme prohráli, ale bereme si z toho pozitiva,“ líčil kouč Štětí Michal Obrtlík. „Tým přes zimu moc nezměníme, chceme se hlavně fotbalem bavit. Máme mladé kluky a věřím, že na jaře nebudou problémy s udržením nebo myšlenkami na záchranu,“ dodal.

Výhra pochopitelně potěšila mosteckého kouče Miloše Sazimu, jenž by si ovšem představoval více vstřelených branek. „Na podzim jsme sice málo gólů dostali, ale moje představa je, že soupeře budeme porážet větším počtem branek. Na tom chceme v přípravě pracovat,“ nastínil plán pro zimní měsíce. „Máme na testování pár hráčů a uvidíme, jak se předvedou.“

Roudnická stáj Buggyra v 8. etapě slavné Rally Dakar. Foto: Buggyra media
FOTO, VIDEO: Týmový souboj v dunách. Aliyyah Koloc se naháněla s de Baarem

Za výkon proti Brozanům se nemusí stydět ani Litoměřicko, které s favoritem 45 minut drželo krok. Do šaten se šlo za stavu 2:0 pro domácí Sokol, ten ale po změně stran vstřelil dalších šest branek. Hattrick vstřelil exústecký Jaroslav Benda, dvakrát se prosadil tradiční kanonýr Dominik Šup. Po jednom gólu přidali Stupka, Strada a Matoušek, za hosty korigoval mladík Soroka.

Ani tady ale trenéři nedělali z výsledku vědu. „Pro oba týmy to byl první zápas, každý jsme v nějaké fázi tréninkového procesu. Vysoká výhra samozřejmě potěší, ale není to nic, po čem bychom měli létat v oblacích. V obou poločasech jsme nasadili rozdílné jedenáctky, zahráli si všichni hráči,“ uvedl za domácí asistent trenéra Jiří Šmidrkal.

Fotbalisté Brozan ilustrační
Brozanský Sokol vsadí v zimní přípravě na osvědčenou rutinu a na domácí podmínky

„Na výsledek vůbec nekoukáme, pro nás to byla hlavně kondiční příprava. Celkem se nám povedl první poločas, v němž jsme dokázali držet krok. Měli jsme i nějaké šance, škoda, že jsme to nevyřešili lépe,“ mrzelo kouče hostů Štefana Knapíka. „O pauze jsme prostřídali, chtěli jsme dát šanci všem, a Brozany třemi slepenými góly rozhodly. Pak už hrály v pohodě a pro nás bylo těžké je zastavovat. Rychlostně nás převýšily, pro nás je pozitivum že jsme jim dokázali konečně dát gól,“ pousmál se.

Jasnou výhru zapsalo také Ústí, za něž se proti rezervě prosadili dvakrát Ismael a novic Buneš, po jednom gólu přidali Černý, Tomšík a Kaleniuk.