Pokratice vyhrály základní část se čtyřbodovým náskokem před Neštěmicemi. Ve skupině „o vítěze“ zvládly bez ztráty kytičky dalších pět zápasů. Pokud zvládnou ten poslední, můžou slavit.

Pokratice (bílá) doma remizovaly s Juniorem Děčín 3:3. Druhý bod pak získaly v penaltách. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

V pátek 14. června nastoupí lídr soutěže od 18 hodin v Černčicích, kde na něj čeká třetí tým tabulky. Pokratice mají jednobodový náskok na Neštěmice, které hrají v Bílině.

„Už máme vyprodaný jeden autobus fanoušků a chystáme druhý. Našim fanouškům moc děkujeme,“ řekl Miroslav Otta, trenér mladších dorostenců z Pokratic.

close Mladší dorost z Pokratic bojuje o titul krajského přeborníka. info Zdroj: archiv klubu zoom_in Mladší dorost z Pokratic bojuje o titul krajského přeborníka. Dorost se tady založil po dvanácti letech, má to svůj příběh. „Před sezonou jsme přišli z Lovosic. Dva trenéři a třináct hráčů. V Lovosicích jsme prostě nebyli spokojení se stavem tamního fotbalu. Tým se doplnil o pokratické mladíky. Chtěli jsme v soutěži hrát nahoře. To, že hrajeme o celkové vítězství, je pro nás velký úspěch,“ přiznal.

V Pokraticích si mysleli na postup do celostátní soutěže, to ale padlo. „Chtěli jsme to zkusit, ale nenašli jsme jiný tým, se kterým bychom to dali dohromady. Takže prakticky celý tým přejde do staršího dorostu, někteří dorostenci už nastupují za tým dospělých v krajské I.A třídě,“ zdůraznil Otta.

Právě derby zápasy s Lovosicemi byly pro Pokratice v sezoně největším tématem. „Jak už jsem řekl, mě se nelíbila lovosická klubový politika. Tak trochu jsme se vystřídali, jelikož tam s některými hráči odešel pan Marčaník. Obě vzájemné zápasy byly vyostřené. Oba jsme vyhrály, Lovosice navíc hrají skupinu o udržení. Pro nás je to satisfakce,“ pokýval hlavou.

Otta přiznává, že práce s hráči dorosteneckého věku není rozhodně žádný med. „Možná mám výhoda, že k nim mám věkově blíž, přeci jen mi je 34. Jdu s nimi už osmým rokem, budu pokračovat i ve starším dorostu. Samozřejmě vám nezůstanou všichni. Ten věk mezi patnácti až sedmnácti lety je ošidný. Přijdou na řadu jiné záliby nebo holky. Je to čím dál tím náročnější. Když jsem hrál já v dorostu, bylo to úplně jiné,“ dodal Miroslav Otta.