Brozany – Toužim 5:0

To určitě podvědomě ovlivnilo psychiku svěřenců kouče Václava Ryse. Ti si navíc v některých momentech pohrávali se soupeřem jako kočka s myší. Po přestávce ještě s jakousi větší samozřejmostí. Do kabin se totiž odcházelo za stavu 3:0. Kdyby to však bylo o dva góly víc, nikdo by se nedivil.

Účet zápasu otevřel už v šesté minutě Rada. Zaběhl si za obranu na zadní tyč a dopravil do sítě míč zahraný z rohového kopu Vackem. Neuběhla ani další minuta (přesně 51 vteřin) a gólman Toužimských Bronec lovil balon ze sítě podruhé – po akci z první, kdy Divecký poslal přihrávku na Horu, ten bez otálení na Vacka. Jeho přesný centr měl za povinnost do sítě uklidit Stejskal.

Když se krátce před odchodem do kabin trefil z přímáku Divecký, vypadalo to na debakl SK. Tím spíš, že se krátce po návratu mužstev na pažit předvedl parádní sólojízdou výborně hrající Vacek. Nenechal se díky důrazu a důslednosti připravit ani Novákem, natož Čermákem, či brankářem Broncem o šanci, aby technickou střelou rozvlnil síť opuštěné brány.

Výsledek završil v 83. minutě Hora hlavou po úprku Němce a jeho přesné nahrávce napříč malým vápnem.

Co by ovšem mělo v nadcházející sobotě dopoledne zůstat po až příliš snadné výhře s Toužimí v otázce jisté letargie v kabině u Mlýnské strouhy a v žádném případě se neobjevit na Pozorce v Dubí, kde Brozanští změří síly s ligovou teplickou rezervou? To bylo hned několik minel směrem dozadu – zejména ze strany stopera Pešuly. Ty museli zažehnávat stoper Rada, sám Pešula a krajní obránce Tupý. Trenér Rys nebyl úplně spokojený, až do ochozů byla slyšet jeho slova: „Pánové, chybí vám pohyb. Balon se k vám sám nedostane.“

Po jasné výhře poskočili Brozanští už na desátou příčku.

Branky: 6. Rada, 7. Stejskal, 45. Divecký, 47. Vacek, 83. Hora, ŽK 3:4, poločas 3:0, r. Jelínek, 282.
Brozany: Vacho – Hora, Pešula, Rada, Tupý – Divecký, Kopecký (75. Gouife), Stejskal (61. Vaněk), Vacek – Veleba (46. Němec), Offei. (str)