Optická převaha SK nevedla svěřence kouče Jana Buka k vážnějšímu zakončení. Jako první se naopak mohli prosadit hostitelé. Zleva se uvolnil Stejskal. Pokusil se přehodit u bližší tyče stojícího gólmana Sailera. Lob mu však nesedl. Hosté se zlobili na sudího Trégra v 18. minutě. To si zadního stopera Petruse obhodil Pištora. Následoval souboj na hraně. „Byla to pentle,“ shodli se brozanští divizionáři Vacek a Pešula. Zanedlouho museli Litoměřičtí poprvé střídat. J. Čížek zajel do Svobody

. „Šli jsme do souboje oba na dlouhou nohu,“ bránil se bezděkovský bek. Skóre se poprvé mohlo změnit po necelé půlhodince. To Pištora z dobrých 35 metrů vyslal svou navštívenku k pravé tyčce. Divecký jistě blahořečil terénu, že míč nenadskočil na nějakém drnu, a tak stihl ránu vyrazit. Tolikrát opakované, že nedáš, půjdeš do mínusu, se naplnilo na druhé straně. Grunert ukázal, jak účinná je po desetiletí česká ulice mezi obránce. Naběhl si na ni Stejskal. Z očí do očí Sailerovi provedl to, co žádný brankář právě nemusí. Zahrál mu na housle – 1:0.

Radost z vedení netrvala pro domácí dlouho. Měla jepičí trvání. Za čtyři minuty našel Andres O. Čížka, ten hlavou přehodil Diveckého a Kůrka už jen uklidil míč do prázdné branky. Ještě do přestávky se mohl zapsat do listiny střelců aktivní Stejskal. Napřed se pokusil lišácky překvapit Sailera. Ten však stihl míč vytlačit na roh a ve 41. minutě se už nenechal podruhé zostudit. Placku litoměřického útočníka přečetl a bez potíží kryl. Pakliže to nebylo před odchodem do šaten 2:1, pomohl tomu Rosocha. Zbrkle napálil balon zleva ve snaze prostřelit Sailera, byť se mu před bránou nabízel zcela volný Stejskal.

Po přestávce zaujalo hned několik věcí. Od 64. minuty hráli hosté bez vyloučeného J. Čížka. Početní převahu domácí nevyužili. Nedokázali totiž proměnit ani jednu z šesti gólovek, když tu největší měl Klokočník. Podařilo se mu ovšem z pár kroků trefit na zemi už bezmocného Sailera. Aby toho nebylo málo, pálil střídající Novák rovněž z gólové parkety mimo. Jak bylo výše zmíněno, trest se mohl poklonkovat na adresu FK. Po rohu nepokrytý O. Čížek trknul nad. Ani další snažení domácích ke třem bodům nevedlo, když mimo jiné Sailerovi pomohla po Grunertově pecce tyč.

Ve vypjatém závěru hosté natahovali čas – v čele s gólmanem, který vyfasoval žlutou. Vzhledem k tomu všemu se neudržel Stejskal a v nastavení se šel i on předčasně vysprchovat. „Cítím křivdu. Sudímu jsem neřekl nic jiného než to, že neměl pro oba celky stejný metr. V žádném případě jsem ho neurážel.“ Arbitr byl jiného názoru.

Předseda domácího FK Radek Bania po utkání poznamenal: „Jsem zklamaný nejen z výsledku, ale i z předvedené hry. Nedokázali jsme využít několika velmi dobrých příležitostí. Stačilo, abychom dali po hodině hry na 2:1 a soupeř by si jistě nedovolil po vyloučení J. Čížka natahovat čas. Pro bezmála tři stovky diváků se tak duel stal, zejména závěrečná půlhodina, nepříliš lichotivou vizitkou antifotbalu.“

„Dnes mohu být spokojen jen se ziskem bodu. Myslím si, že jsme do vstřeleného gólu byli lepší. Pak jsme ovšem chybovali uprostřed hřiště a poslali jsme tak vlastním přičiněním soupeře do vedení. Naštěstí jsme dokázali brzy srovnat ze standardky, které nám v posledních zápasech zachraňují body. Po vyloučení J. Čížka nás soupeř dostal pod tlak. Hráli jsme to, co jsme hráli. Potřebovali jsme alespoň bod. Ten je pro naši matematiku v závěrečných kolech důležitý,“ dodal trenér Bezděkova Jan Buk.

Litoměřice – Bezděkov 1:1

Branky: 28. Stejskal – 32. Kůrka, ŽK 4:7, ČK Stejskal – J. Čížek, poločas 1:1, r. Trégr, 290.
Litoměřice: Divecký – Petrus – Novotný, Krejza, Svoboda (23. Novák) – Klokočník, Grunert, Tichý, Rosocha (76. Páša) – Vlasák, Stejskal.
Bezděkov: Sailer – J. Čížek, Řezníček, Kůrka (83. Klimeš), Krása (76. Adelt) – Čámský, Andres, Matoušek, Hála – O. Čížek, Pištora (90.Hendrich).

Mojmír Strachota