Duel rozhodl pro Litoměřice teprve sedmnáctiletý dorostenec Jakub Novotný.

„Se třemi body jsme samozřejmě velice spokojeni. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, protože Štětí přes zimu posílilo. K zápasu jsme odjížděli s pokorou,“ uvedl Radek Bania, předseda FK Litoměřice.

Vítězství si podle něj Litoměřičtí zasloužili. Byli aktivnější, měli víc šancí, více šli za úspěchem. „Hrálo se na velmi těžkém terénu, míče oběma týmům dost odskakovaly. Měli jsme více „tutovek“, dvakrát jsme nastřelili břevno a jednou tyč. Moc si tohoto výsledku vážíme, je to pěkný vstup do jarní části sezony. Navíc kluby kolem nás prohrály a my jsme se dostali do čela,“ doplnil Bania, jenž je v Litoměřicích i trenérem dorostu.

„Osobně mě velmi těší, že při svém prvním mistrovském zápase za chlapy rozhodl o výhře Kuba Novotný, který může ještě rok a půl hrát za dorost. Snažíme se jít cestou vlastních odchovanců a začíná se nám to vyplácet. Další tři, čtyři kluci mohou klidně za chlapy naskočit, máme z čeho brát,“ neskrýval spokojenost Bania.

Štětský tým bude podle něj v blízké budoucnosti „kousat“. „Až si zažijí nové prvky, které s sebou přinesl velmi šikovný trenér Kala, budou nepříjemným soupeřem pro každého,“ dodal Bania.

Se zaslouženou výhrou pro hosty souhlasil také předseda štětského SK Mondi Vladimír Frey. „Litoměřice byly lepší, vyhrály zaslouženě. My jsme tentokrát nebojovali tak, jak bychom si představovali. Když to srovnám s přípravným zápasem s Roudnicí, který jsme odehráli znamenitě, byl sobotní výkon jako noc a den. Jsme však přesvědčeni, že se budeme zlepšovat. Máme v týmu většinu hráčů mezi ročníky 1988 a 1992, to je naše budoucnost,“ sdělil Vladimír Frey.

V příštím kole Štětští zajíždějí do Bíliny. Litoměřice sehrají první domácí zápas v sobotu od 14.30 hodin s Krupkou, která přes zimu posílila kádr o tři ex-ligové hráče.

„K zápasu přistoupíme obezřetně od první minuty, o tři body se porveme. Bohužel nám ještě bude chybět náš nejlepší střelec Stejskal. Po těžkém zranění se pozvolna dává dohromady a doufám, že od 3. kola by možná mohl naskočit,“ podotkl Radek Bania, předseda FK Litoměřice.

Jaromír Kala (Štětí): „Budu asi dost tvrdý. Z naší strany to byla kaše, fotbalová mizérie, tedy slabota. Částečnou omluvou může být terén, který ani jednomu mužstvu nepomohl k plynulejší herní kombinaci. Lépe se daným podmínkám přizpůsobili hosté. Pakliže mohu kluky za něco pochválit, pak za výkon po poločase. Ironií osudu bylo, že v čase, kdy jsme měli herně navrch a poradili si chvílemi i se soupeřovým vysoko vysunutým presinkem, jsme se nevyvarovali hrubky v defenzívě. Inkasovali jsme laciný gól, na který jsme již nedokázali odpovědět.“

Jaroslav Zlata (Litoměřice): I když jsme vyhráli, průběh hry byl vyrovnaný. Přesto si myslím, že jsme o osudu utkání mohli rozhodnout dříve. Už do poločasu kluci promarnili několik slibných příležitostí. Tím nemám na mysli pouze ty, kterým chyběla finální přihrávka do zakončení. Pokud zhodnotím v mírné nadsázce to, co jsme avizovali a diagnostikovali po podzimu, tedy velkovýprodej i těch největších tutovek, „dařilo“ se nám to i dnes. Tím však ani náhodou nechci týmu křivdit. Odvedl zodpovědný výkon ve všech řadách. Když vše sečtu, musím kluky pochválit. Derby zvládli na jedničku.“


Štětí - Litoměřice 0:1

Branka: J. Novotný

Štětí: Michovský Rejman, Ransdorf, Šmidrkal, Šimral Belák (55. Mencl), Remenec (80. Čermák), Kucler, Cibulka (68. Poráč), Tichý Tůma

Litoměřice: Divecký Novotný M., Novák, Svoboda, Petrus Novotný J. Grunert, Rapavý, Krejza (82. Kuchař), Tichý, Mikoláš (46. Rosocha)