Císař měl na své pravačce tři body

Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Střetnutí 9. kola přeboru Ústecka mělo mírného favorita ve fotbalistech domácího FK. Strupčičtí coby nováček ovšem hned od prvních minut naznačili, že nepřijeli prohrát.

11.10.2011

Litoměřice - Strupčice.Foto: Václav Sedlák

V tomto duchu se odvíjela první polovina střetnutí. Tu hosté pojali v duchu, že není třeba nikam spěchat. Snadno eliminovali útočné snažení domácích. Tím spíš, když těm chyběl pohyb bez míče. Vyšachovat urostlé obránce, to bylo pro svěřence kouče Jaroslava Zlaty dlouho neřešitelným problémem. Pakliže došlo na centrované míče, s těmi si zadáci v šesti, sedmičlenném bloku hravě poradili.

Nepraktikovali však v žádném případě fotbal na úrovni pralesní ligy. Naopak. Jejich brejky znamenaly hned několik nepříjemných situací před Diveckým. Pakliže Mirga zamířil ještě vedle, o pět minut později se skóre měnilo. Hromas ještě z očí do očí Diveckého neprostřelil. Naneštěstí pro FK ale míč doputoval k nepokrytému Jukičovi. Pro toho nebylo problémem trefit plackou odkrytou bránu – 0:1. Moc zlé to mohlo být pro hostitele ve 23. minutě. Na hranici vápna napřáhl ke střele Glas. Jeho rána skončila o decimetry vedle pravé litoměřické tyče.

Po půlhodině se konečně dostali v koncovce ke slovu i domácí. Nicméně srovnání „zabránil“ při přečíslení dvou na vyběhnuvšího gólmana Dráb.

Nechal ho totiž vyniknout. V závěru půle pak při zpracování provedl téměř všechno dobře Stejskal, ale selhal při zakončení.

Ve druhém poločase se snaha Litoměřických provést něco zásadního s nepříznivým skóre nesetkávala s porozuměním zadáků nováčka. Pakliže se přece jen dostali střídající Vlasák, popřípadě Hruška, Stejskal za záda soupeře, pohlídal si dlouho čisté konto brankář Pechar.

Vyznamenal se i po přímáku Stejskala, který vytlačil na roh. Nakonec kapituloval v závěru. Po Grunertově rohu hlavou srovnával Stejskal. Na druhé straně se ovšem hned čtyřikrát vyznamenal Divecký. Kliku měl po lobu Vrby, který skončil nad. Nakonec to všechno špatné mohlo skončit pro FK šťastně. Na kdyby se ovšem nehraje. Lob střídajícího Císaře v první minutě nastavení skončil metr vedle levé tyčky opuštěné strupčické brány.

„Domníváme se, že musíme dnes být vděčni za bod. Strupčice se u nás rozhodně nepředstavily jako předem odepsaný soupeř. My jsme zůstali daleko za výkonem, kterým se tým prezentoval v derby na Bezděkově,“ notovali si svorně trenér Jaroslav Zlata s šéfem klubu Radkem Baniou.

Litoměřice – Strupčice 1:1

Branky: 86. Stejskal – 17. Jukič, ŽK 2:3, poločas 0:1, r. Beneš, 168.
Litoměřice: Divecký – Novotný, Petrus, Svoboda, Smetana – Hurt (78. Císař), Dráb, Hruška, Grunert – Kocman (45. Vlasák), Stejskal.