Divizní Horní Měcholupy se ukázaly jako test nanejvýš příhodný, byl to zdatný soupeř. „Vítězství, které jsme nad silným Sokolem doslova vybojovali, nám ukázalo, kde máme před zahájením mistráků v divizi A rezervy. Zejména do přestávky. To jsme sice nevyužili dvě velké příležitosti, ale na druhou stranu jsme se nevyvarovali chyb, které dokázali Brozanští potrestat,“ svěřil se po utkání trenér vítězů Jindřich Trpišovský – kouč, který ještě před dvěma roky působil v pražské Spartě.

„Po přestávce jsme se nevyvarovali hrubek v defenzívě. Nabídli jsme soupeři, aby tak nejen smazal poločasové jednobrankové manko, ale aby je potrestal hned třemi góly,“ nehledal žádné výmluvy asistent Jiřího Němce Vlastimil Calta.

Brozany – H. Měcholupy 2:4

Branky: 26. Kopecký, 43. Havrda – 12., 53., 68. Musiol, 83. Vrabec. Rozhodčí: Klupák. Diváci: 60. Poločas: 2:1.
Brozany:
1. poločas: Vacho – Tupý, Divecký, Kůrka, P. Lédl – Hora, Kopecký, Havrda, Vacek – Mašanský, Vratislav Brožík.
2. poločas: Tuzar – Tupý, Vaněk, Richter, J. Kühn – Hora, Havrda, Kopecký, Vacek – Vítězslav Brožík, Mašek.


Mostecký špion si prohlédl brozanskou hru

Trenérem druholigového Baníku Most není nikdo jiný než po dlouhé roky asistent úspěšného kouče Vítězslava Lavičky Michal Zach. Po letech se vrátil tam, kam začátkem století, tisíciletí přešel po úspěšném působení u druholigové Spolany Neratovice, do Mostu, aby posléze odešel právě za vzpomínaným Lavičkou pod Ještěd.

„Přijel jsem se na Brozanské podívat, abych si udělal obrázek, co nás v 1. kole Ondrášovka Cupu v neděli s tímto týmem čeká. Přestože Brozanští svému soupeři podlehli, nemůžeme si dovolit ani v tom nejmenších tohoto soupeře podcenit - tedy chceme-li jít v poháru dál. To bude zapotřebí, abychom odvedli maximálně zodpovědný výkon,“ tolik postřehy člověka, který nikdy nic nebere na lehkou váhu…

Mojmír Strachota