Trenér Jiří Kafka měl proti Lovosicím šťastnou ruku, když ve druhém poločase poslal na hřiště zkušeného útočníka Chrdleho, který po třinácti minutách pobytu na hřišti vstřelil jedinou branku utkání.

Neratovičtí se s Lovosicemi utkali v posledním jarním utkání a zvítězili tehdy 5:1. Tentokrát zápas zdaleka tak bohatý na góly ani jednoznačný nebyl. Rozhodla až povedená kombinace domácích v 76. minutě. Na jejím konci střílel Chrdle z devatenácti metrů přesně k tyči.

Podle trenéra vítězů jeho tým navázal nasazením na středeční pohárový zápas s Teplicemi (0:2). „Proti soupeři, který bude hrát určitě nahoře, jsme podali dobrý výkon," vážil si tříbodového zisku Jiří Kafka, který ocenil také soupeře. „Byl výborný. V sestavě měl sedm lidí z druholigového Ústí, včetně ex-ligových Holuba a Králíka. Ten byl nejlepším hráčem na trávníku."

Ač si domácí hlavně v úvodních minutách vytvořili několik šancí a za stavu 1:0 mohl Kozák přidat ještě pojistku, museli nakonec v závěrečných minutách trnout při šancích hostí. Brankář Malina ale dvěma zákroky zachránil úvodní výhru v ročníku.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání a klidně mohli vést 4:0, ale nedali jsme několik šancí. Hosté pak hru vyrovnali a stříleli hlavně zpoza vápna. Ve druhém poločase jsme to odmakali a silou vůle vyhráli," dodal Jiří Kafka.

„Je to nepříjemné o to víc, že jsme dostali jedinou branku v závěru, kdy se začínala projevovat naše fyzická převaha. Na druhou stranu v první čtvrthodince nás domácí zatlačili a měli tam dvě gólovky, při kterých nás podržel Marek. Poté to byl spíš bojovný zápas od vápna k vápnu. Inkasovaný gól byl zbytečný, když kluci před útočícím hráčem ustupovali a ten to trefil přes obránce.

V závěru jsme začali hrát na tři, poté na čtyři útočníky. Přišly šance, jednou to za gólmana vykopli spoluhráči, pak to zase Malina vytáhl sám. Měli jsme v sestavě pár hráčů z Ústí, kteří se vrátili z Opavy ve čtyři ráno, takže to mohlo být trochu znát, ale tak to prostě je a s tím nic nenaděláme.

Ve vyrovnaných zápasech budou rozhodovat maličkosti. Domácí byli šťastnější a vyhráli. Prohrát se může, ale musí to být se ctí a já myslím, že kluci makali a nechali na hřišti všechno. Takže se nic neděje a jedeme dál. Připravíme se na příští zápas a chceme doma Úvaly porazit," myslel na další duel jeden z asistentů ASK Lovosice Karel Zuna.

Neratovice / Byškovice - Lovosice 1:0Branka:76. Chrdle, ŽK 3:2, poločas 0:0, r. Štěrba, 250.
Neratovice: Malina - Vorasický (67. Klár, 89. Ksandr), Chlapec, Jína, Pajkrt - Šmíd (83. S. Kodr), O. Kodr, Kokoška, Kmoch (75. Weiner) - Kozák, Palanský (63. Chrdle).
Lovosice: Marek - Šalda, Obrtlík, Zukič, Pícha - Stejskal, Macháček (63. Hanich) Králík, Holub (87. Brožík), Novotný (57. Faust) - Svoboda.