Roudničtí fotbalisté se tabulkou propadají. O jejich prohře v Praze se rozhodlo už v prvním poločase. To poznamenal po duelu trenér celku z Podřipska Pavel Janeček.

Znovu se nevyhrálo. Proč?
„Když si porovnám kvalitu a kádry, tak by to mělo být vzhledem ke zkušenostem a prvoligovým startům na straně Roudnice. Ale tak to nebylo. Vltavín nás jednoduše přebojoval, přeskákal, šel víc za vítězstvím, byl u všeho dříve. Vystřízlivěli  jsme až za stavu 3:0. V kabině byla nějaká bouřka, paradoxně v deseti jsme druhou půlku vyhráli 2:1. Kdybychom tak hráli předtím, tak jsme si museli odvést nějaké body. Hráči se probrali až příliš pozdě.

Vystřídali jste gólmana, mohl za ty tři góly?
První gól? Standardka z vápna, nic neviděl, ovšem pokud nic nevidí, musí zůstat na svém místě. Před druhým gólem nevystoupili obránci ani defenzivní záložníci a soupeř to v pohodě trefil parádně. Třetí gól možná hlavičkovali domácí z ofsajdu, ale to už je jedno. Chtěli jsme v půli udělat nějakou změnu, ovšem i kdyby tady byl někdo jiný, stejně bychom po tom poločase prohrávali.

Těch katastrofálních výkonů z naší strany tam bylo minimálně pět, šest. Macháček se nám nedostával do hry, stejně tak Bíro, Petrášek byl pomalý, v útoku jsme se neprosazovali. S tím jsme nemohli počítat, že uspějeme. Druhý poločas jsme se probrali. Naštěstí. Bylo to příchodem Brandejse, který jeden gól připravil a druhý sám dal."