Roudnické dostal do vedení po rohu Chalupa. Po akci Lenrta však srovnal Faust a z penalty zajistil Lovosickým náskok Dominik Valenta. Po zákroku na Brandejse se kopal pokutový kop také na druhé straně a M. Kučera uspěl – 2:2. Vítězství pak Roudnici po průniku Brandejse zajistil Schön.

„V podstatě ani nemůžu nic hodnotit, každý druhý zákrok byl faul. S fotbalem to nemělo mnoho společného. Bylo to hodně vyhrocené, zvrhlo se to v bitvu. Nenechali jsme si nic líbit. Skončilo to tak, že Obrtlík, který měl jít ven, nechtěl asi v 78. minutě opustit hřiště. Byl to asi poslední přátelský zápas se soupeřem. Jako generálka to tedy vůbec nevyšlo, ale nic už hrát nebudeme. Budeme jen trénovat a snažit se vylepšit v týmu náladu," dodal roudnický kouč Pavel Janeček.

„Já můžu mančaft především za první poločas pochválit. Roudnici jsme do ničeho nepustili. Po té penaltě se to ve druhé půli přiostřilo, bylo to vyhecované. Šli jsme do zápasu s tím, že zkusíme vyhrát. Byla to pro nás důležitá příprava. V úterý ještě hrajeme od 18 hodin v Milešově s domácím účastníkem nejvyšší krajské soutěže. Tam bychom měli mít k dispozici i nějaké kluky z Ústí a je možné, že nás posílí ještě jeden hráč," doplnil trenér Lovosic Antonín Marčaník.

„Samozřejmě, že tyto zápasy mají určitý náboj. Důležité je, aby rozhodčí dokázal zápas odřídit s určitým respektem, což se tuto sobotu nepovedlo. Jinak musím své mužstvo za dnešní výkon pochválit," říkal stoper Lovosic Michal Obrtlík, který před časem oblékal i dres roudnického SK.

Roudnice nad Labem - Lovosice 3:2

• Branky: Chalupa, M. Kučera, Schön – Faust, Dom. Valenta, poločas 1:2.
• Roudnice: Procházka – Chalupa, Petrášek, Beran, T. Kučera – Šimkovský, Bíro, Mareš, Pavlíček – Hrdlička – Svátek (Tichý, Brožík, M. Kučera, Schön, Holas, Pokorný, Brandejs).
• Lovosice: Vavrek (31. Šafránek, 61. Marek) – Lenrt, Obrtlík, Stejskal, Hušek – Kühnel (59. Banda), Den. Valenta – Espinosa (59. Perkner), Macháček, Faust – Dom. Valenta.

Ladislav Pokorný, David Lisec