Hosté na jaře získali už 13 bodů, takže svěřence Jiřího Němce nečekal snadný duel, což se také v neděli potvrdilo.

Ve 12. minutě se z hranice vápna opřel do míče Kopecký, ale jeho projektil mířil jen do středu vilémovské svatyně. O chvilku později se dvakrát po sobě snažili prosadit hosté, ale oba střelecké pokusy zlikvidoval Kudrna.

Ve 27. minutě se Brozanští dočkali prvního gólu. Po rohu A. Kühna vyhrál souboj s brankářem Loosem Brožík, pro kterého pak dorážka míče do sítě nebyla žádným problémem. V dalším průběhu první pětačtyřicetiminutovky před brankami k ničemu podstatnému nedošlo a jednogólový náskok si domácí udrželi.
Do druhého poločasu nastupovali fotbalisté Sokola s cílem hrát na jistotu v zadních řadách, přidat jednu branku a kontrolovat hru.

To se jim však vůbec nedařilo. Už ve 47. minutě inkasovali. Tvrdou střelu z levé strany Kudrna vyrazil jen na hranici velkého vápna a hostující Dobeš propálil vše, co mu stálo v cestě. O čtyři minuty později se blýskl krásným přímým kopem Vacek, který namířil do šibenice, ale Loos bravurním zákrokem střelu zneškodnil. V 67. minutě hlavou posílal malou domů Rada. Jeho úmysl přečetl Vichterey, ale chybu domácího stopera nevyužil. O dvě minuty později hosté otočili výsledek. Po prohraném souboji Rady s hostujícím útočníkem přišla přesná kombinace a Dvořák zužitkoval nabídnutou kolmici mezi obránce – 1:2.

Branka Brozanské trochu zaskočila, ale rychle se oklepali. Svou chybu napravil Rada, když si naskočil na Coreův centr a hlavou srovnal skóre. O pět minut později přišel rozhodující okamžik. Po trase Kudrna–Kopecký se dostal míč k Brožíkovi, který pronikl do pokutového území a přesnou trefou zajistil Sokolu tři body. Vedení mohl zvýšit střídající Vacek, ale trestný kop namířený do šibenice zlikvidoval hostující brankář Loos.

Sokol Brozany – STAP Tratec Vilémov 3:2

Branky: 27. a 76. Brožík, 71. Rada – 47. Dobeš, 69. Dvořák, ŽK 2:1, poločas 1:0, r. Hudeček, 315.
Brozany: Kudrna – Tupý, Rada, Pešula, Jakub Kühn – Antonín Kühn (46. Vacek), Kopecký, Corea, Hora (73. Veleba) – Divecký, Brožík (90. Vaněk).