Brozany – Admira Praha 3:2

Už v úvodních minutách zaváhala domácí defenziva poprvé. Kurek utekl, ale z ostrého úhlu bránu netrefil. Po čtvrthodince připravil Divecký hostujícího Jehličku o míč, ale pro domácí bylo velkou škodou, že jeho příhra do vápna nenašla žádoucího adresáta. Když ani ve 25. minutě neskončila hlavička Gouifeho brankou, zmocňovala se domácích fandů skepse.

Pouze na sto dvacet vteřin. To Kühn našel kolmicí nabízejícího se Gnahouiho, který hravě utekl obraně. Odcentroval napříč malým čtvercem, u bližší tyče sice Divecký netrefil, ale u té delší skluzem Rada míč za záda gólmana Michala přece jen dopravil. Radost trvala jedenáct minut. Kurek si na hranici vápna udělal ze zadáků Brozan trhací kalendář a přelstil i Vacha – 1:1.

Do kabin se mohlo odcházet za příznivějšího stavu pro Sokol. To by si ovšem nesměli v zakončení překážet zkušení exligisté Divecký s Radou. Vzápětí Majerův brejk naštěstí pro domácí Vacho odvrátil sotva znatelnou tečí na roh. Se stejným střelcem Admiry se utkal brozanský gólman i sedm minut před koncem duelu. To pro změnu házenkářským zákrokem zabránil vyrovnání.

V předcházejících minutách Kurek nahrával pod sebe, ale příhru nezužitkoval v gól Šimáček. Stejně tak v 58. minutě kapitán Martinic, když plackou namířil o pár metrů mimo. Kurek se prosadil napotřetí, když vzal zodpovědnost sám na sebe po přímáku Jehličky (75.).

Na druhé straně v 55. minutě neudržel Michal v náruči přímák Vacka a Gouife nesměl pohrdnout touto šancí. Poté Divecký ani Kühn neuspěli proti blokům Admiry, ale ten prvně jmenovaný si nedlouho poté (68.) zaběhl na příhru za beky a Michal tahal za záchrannou brzdu nedovoleně. Gnahoui penalty kopat umí – 3:1. Snaha Pražanů alespoň srovnat vyústila už jen ve výše zmíněný nezužitkovaný brejk Majera.

Branky: 27. Rada, 55. Gouife, 68. Gnahoui z pen. – 38. a 75. Kurek, ŽK 1:4, poločas 1:1, r. Řezáč, 190.
Brozany: Vacho – Hora, Rada, Vaněk, Tupý – A. Kühn (81. Gabriel), Gouife, Corea, Vacek (90. J. Kühn) – Divecký, Gnahoui (90. Hála).

Mojmír Strachota