„Ostatní jsou buď nemocní, nebo zraněni," vysvětlil skutečný stav v kabině kouč brozanského Sokola Přemysl Bičovský. „Bylo to užitečné střetnutí, protože jsem dal příležitost klukům širšího kádru," dodal po duelu.

„Stejně jako pro Brozanské i pro nás se jednalo o užitečný duel. Zejména, vezmeme-li v potaz kvality byť nekompletního, ale velmi ambiciózního soupeře. Navíc šlo o velmi užitečnou prověrku po týdenním soustředění v Chřibské u České Kamenice," shodli se šéf klubu Pavel Šemelík s čestným předsedou Davidem Keltnerem, jakož i kormidelníkem Michalem Slabým.

Tak trochu překvapivě, nicméně zaslouženě se do vedení dostali pokratičtí borci, když se trefil Písař. Brozanští však ještě v prvním půli dokázali skóre obrátit ve svůj prospěch 3:1.

Dobrý fotbal pokračoval i po pauze, hlavně v režii divizionáře, který pilně zaměstnával gólmana Pokratic Slaninu. Ten se hned, stejně jako obrana, několikrát vyznamenal. Přesněji řečeno, Brozanští několikrát pálili patrně se zavřenýma očima, kdy trefovali těla bránícího soupeře. „Souhlasím. Kdyby byl opak pravdou, museli jsem vyhrát podstatně vyšším brankovým rozdílem," řekl po utkání Přemysl Bičovský.

„Já jsem měl při završení konečného skóre ovšem, jak se říká, i trochu toho štěstíčka, které i ke kopané samozřejmě patří," smál se po své druhé trefě v zápase ofenzivě laděný středopolař Brozan Franc.

To šel do skluzu stejně jako stoper soupeře Vlašič i s gólmanem. „Gól lopatkou jsem ve své kariéře skutečně ještě nedal," upřesnil ono štěstíčko. Ještě dodejme, že před první jarní odvetou doma s Mojžířem odehrají Pokratičtí další dvě přípravná utkání, a to s regionálním rivalem Bezděkovem a Postoloprty.

Už tak nemocemi a zraněními zdecimovaní Brozanští navíc přišli v sobotu o záložníka Mariče, který má podle klubových stránek na čtyři týdny sádru na pravém zápěstí. 

Pokratice - Brozany 2:5

Branky: Písař, Bergmann – Marič 2, Franc 2, Kühn, poločas 1:3, r. Prágl, 40.
Pokratice: Slanina – Starý, Novák, Kocman, Vlašič – Dufek, Knop, Smetana, Fišera – Bergmann, Písař (Rondoš, Kyzlík, Loula, Bobek, Bučo).
Brozany: Starczewski – P. Černý, Uka, Klimpl, Vacek – Kühn, Cibulka, Franc, Marič – J. Černý (Henzl), Šollar.

Mojmír Strachota